Stezka korunami stromů Lipno / Akce & Soutěže / Večerní koncerty na Stezce

Noční zážitek z jiné perspektivy

Chcete vidět neopakovatelný západ slunce, nebo prožít noční romantickou procházku v korunách stromů, kdy osvětlení zajišťují speciální světla, která dotváří atmosféru? Pak se vydejte některé prázdninové úterý na Stezku korunami stromů Lipno, kdy si můžete užít prodlouženou otevírací dobu, a to až do 23 hodin. Těšit se můžete nejenom na speciální noční osvětlení Stezky, ale také na koncerty hned několika kapel. V průběhu léta zazní na Stezce postupně jazz, swing, blues, ale i klasická hudba nebo rhythm & blues.

 

Koncert začíná ve 20:00 a vstupné je zahrnuto v ceně klasické vstupenky. Tobogán je od 20 hod uzavřen. Stezka je osvícena a otevřena do 23:00 hodin a na koncert a zpět můžete vyjet lanovkou, která je v provozu do 23.30.

Fotogalerie koncertů a osvícené Stezky

5.7. 2016
Letní sérii koncertů zahájí Zdeněk Bína písněmi z nové desky Bird
 

Český multiinstrumentalista, skladatel a zpěvák, široké veřejnosti známý jako frontman skupiny -123 minut, se znovu vrací na koncertní pódia. Tóny z jeho nové a dlouho očekávané desky Bird rozezvučí Stezku korunami stromů Lipno během prvního prázdninového týdne. Nová deska Bird nabízí posluchačům zcela jedinečný hudební zážitek. Písně jsou inspirované jazzovou a soulovou hudbou. Podle Bíny se k této hudbě nejlépe hodí angličtina. K textům Zdeněk Bína rád připojuje krátké popisky, které vysvětlují jeho inspiraci. "Cítil jsem, že potřebuji hledat jiné rozměry v hudební fantazii,“ říká o vzniku své nové desky Zdeněk Bína.

12.7. 2016
Od klasicismu až po jazz nebo muzikály - Klarinetový soubor Prachatice

Komorní hudební soubor, který je držitelem deseti zlatých a dvou stříbrných ocenění z evropských hudebních festivalů. Klarinetové kvarteto všestranně interpretuje skladby klasicismu, romantismu, hudby 20. století, swingu, filmovou a muzikálovou hudbu nebo dokonce jazz. To vše ve vlastních úpravách a aranžích. Čtyři mladí muži, kteří na klarinety hrají nejen klasiku, ale také moderní skladby, slibují nezapomenutelný zážitek. Soubor v říjnu oslaví deset let od svého založení.

19.7. 2016
Červencové ladění s triem Naladěno
 

Českobudějovické trio Naladěno ladí již téměř dvacet let. V letních kulisách Stezky korunami stromů zazní výběr klasické i populární hudby. Trio vás překvapí nastudováním Händela, Mozarta či Haydna a volným přechodem do swingu skladbami od G. Gershwina, Ježka. Nesmí chybět ani salónní hudba od Dvořáka či Hollaendera. Slyšet Beatles v podání smyčcového tria nebo sambu či kletzmer už stojí opravdu za to!

26.7. 2016
Jihočeský Glen Hansard – duo Fojta & Reindl

Josef Fojta a Jan Reindl, to jsou autorské i převzaté kytarové písně s doprovodem klavíru. Budějovický kytarista a zpěvák Josef Fojta vystupuje se svými kapelami na českých i zahraničních pódiích již více než 17 let. S kytarou procestoval Francii, Skotsko, kde se živil buskingem, tj. pouličním uměním. Jeho autorské skladby připomínají hudbu Glena Hansarda a The Frames. Spolu s klavíristou Janem Reindlem současně vystupuje s jihočeskou bluesrockovou kapelou Mustang Bluesride.

2.8. 2016
Irští profesoři hudby mezi stromy

Téměř tři roky fungující kapela Naked Proffesors, která hraje irské lidovky, námořnické shanty písně, covery anglických a amerických písničkářů a kapel jako Johnny Flynn, Mumford and Sons, Flogging Molly… Housle, mandolína, banjo, kytara a známé písně v klasickém „irish“ stylu. Nadějná kapela z Českých Budějovic, která dokáže roztančit velké sály, ale i intimně zahrát ve ztišeném lese. Skvěle vybraný repertoár Vám nedovolí opustit Stezku před koncem zavírací doby.

9.8. 2016
Silná káva Jakuba Vančury

Prý introvertní rocker, se zkušeností coby předskokan Čechomoru a hlavně kytarista a zpěvák jihočeské kapely Strong Coffee. Uslyšíte rock i funk, kytary i cover verze světových hitů… Nechte se překvapit, jaký zážitek přichystá Jakub Vančura na druhé srpnové úterý. Rozhodně však půjde o písničky, které budou zajímavé a budou vás bavit.

16.8. 2016
Evergreeny z Jihočeského divadla

Evergreen Quartet tvoří profesionální hudebníci Opery Jihočeského divadla, kteří zahrají muzikálové a populární melodie. Ze smyčcového kvarteta budou nadšeni jak milovníci klasické hudby, tak i mladší generace. Populární melodie v podání smyčcového kvarteta zní velmi unplugged.

23.8. 2016
Turkey Buzzards alá Johnny Cash

Turkey Buzzards to je rhythm&blues a rockabilly - Christopher Mark Steer ze Skotska – zpěv, flétny, balkánské dudy, a Radek Jeřábek – elektrická a akustická kytara, foukací harmonika, zpěv. Večerem zazní původní americké tradicionály, vlastní tvorba a také písně jednoho z nejvýznamnějších amerických zpěváků – Johnyho Cashe.

30.8. 2016
Trio Budvicence

Komorní soubor Trio Budvicence symbolicky zakončí letošní šnůru letních koncertů na Stezce korunami stromů. Členové tria ve složení – klavír, violoncello a housle – si vytvořili vlastní interpretační styl a těží hlavně ze společného studia na AMU v Praze. Jedinečný zážitek na závěr léta na Lipně.