Další Stezky

První Stezka v korunách stromů, Národní park Bavorský les

První a nejdelší stezka na světě v korunách stromů byla otevřena v září roku 2009, její délka je 1300 m. Přístupová cesta k největšímu parku tohoto druhu na světě se nachází u parkoviště vedle výběhů pro zvěř. Nástupní věž je vybavena výtahem, který umožňuje pohodlný a volný přístup důchodcům, vozíčkářům i rodičům s kočárkem.

Po lávce převážně z dřevěné konstrukce, která je opatrně zasazena do smíšeného lesa, je každý návštěvník obohacen o nefalšovaný přírodní zážitek. Tento neskutečný zážitek je umocněn didaktickými a orientačně smyslovými elementy, které se nacházejí podél celé stezky. Zde poznáte nezapomenutelnou zdejší krajinu a její různé životní formy v nové dimenzi.

Lávka dlouhá 1300m je zakončena 44m vysokou vyhlídkovou věží, ze které se naskýtá fantastický a bezmála neomezený výhled: směrem k vrcholu Luzný na neosídlenou oblast lesní divočiny, druhým směrem na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa, s Alpami na obzoru.

Stezka v korunách stromů sestupuje zpět na zem u domu Hanse Eisenmanna, kde se nachází informační centrum.

V bezprostřední blízkosti „Stezky v korunách stromů“ se nachází areál zvířecích výběhů. V rozmanité lesní krajině na okraji Národního parku bylo zřízeno 16 velkých obor a voliér, které byly spojeny do areálu zvířecích výběhů v centru Národního parku Luzný. Aktuálně zde žije 36 různých domácích druhů ptáků a savců.

info@baumwipfelpfad.bayern
www.stezkavkorunach.cz

 

Stezka v korunách stromů na ostrově v Baltském moři

Od 15. června 2013 je pro návštěvníky otevřeno nové přírodní zážitkové centrum na ostrově Rujána. Již třetí Stezka v korunách stromů s interaktivní výstavou a gastronomií jsou novou atrakcí na ostrově v Baltském moři. Celková délka stezky je 1250m a výška orlího hnízda 40m.

Malí i velcí návštěvníci zde mohou získat zcela nové, neobvyklé vjemy a zážitky: vystoupat k vrcholu starých buků po bezbariérové stezce korunami stromů, výletem s průvodcem ke zde nejznámějším pazourkovým polím nebo návštěvou dvou velice zajímavých výstav.

 

Vrcholem stezky je 40 metrů vysoká věž, tato věž byla vystavěna v podobě orlího hnízda.  Z výšky 82 metrů nad mořem se nabízí nádherný pohled na jedinečnou krajinu ostrova Rujána v Baltském moři. Se špetkou štěstí mohou návštěvníci sledovat orla mořského při jeho výletech krajinou. Po vzrušujícím výletu vás zve k příjemnému posezení restaurace „Boonhus“ u pokrmů typických zdejšímu regionu a sezonní kuchyně.

info@nezr.de
www.nezr.de 

 

Setkejte se s pohořím Černý les (Schwarzwald) tváří v tvář!

Stezka v korunách stromů Černý les (Schwarzwald) Vám umožní poznat přírodu z úplně nové perspektivy. Mezi buky, jedlemi a smrky impozantního horského smíšeného lesa se na horu Sommerberg v Bad Wilbachu vine 1.250 metrů dlouhá stezka sahající až do výšky 20 metrů. Nejvyšším bodem této v září 2014 otevřené stezky v korunách stromů je téměř 40 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou, ze které je možné si vychutnat jedinečný výhled na celé pohoří Černý les (Schwarzwald). Díky své bezbariérové konstrukci je stezka vhodná pro všechny věkové skupiny stejně jako pro vozíčkáře nebo rodiny s dětskými kočárky. 

Přírodní materiály stezky nabádají návštěvníky okolní přírodu cítit a vnímat novým způsobem. Objevte ptáky, malá zvířata, hmyz a nesčetné rostliny, které je možné v různých výškách stezky v korunách stromů pozorovat z úplně jiné perspektivy. Harmonická trasa stezky a její pravidelné pozvolné stoupání vzbuzují pocit, že se vznášíte vysoko nad zemí.

 

Po celé délce stezky jsou v pravidelných odstupech umístěné malé balkóny s didaktickými zastávkami, které návštěvníky informují o místní přírodě a životě zvířat, a tak nenásilně zprostředkovávají vědecké poznatky o pohoří Černý les. O to, aby nepřišla zkrátka ani zábava, se na stezce starají malé odbočky, na kterých je možné si pro změnu naprosto bezpečným způsobem vyzkoušet udržení rovnováhy nebo šplhání ve výškách. 
Od dubna 2015 očekává návštěvníky stezky v korunách stromů další atrakce: 55 metrů dlouhý tunelový tobogán vedoucí vnitřní částí vyhlídkové věže slibuje neobyčejný zážitek při jízdě dolů.

Ať už je kolem svěží, čerstvá zeleň na jaře, malebné zbarvení lesa na podzim nebo stříbřitá vrstva první sněhové pokrývky – procházka po stezce v korunách stromů je v každé roční době úžasným přírodním zážitkem.
Ke stezce v korunách stromů v Černém lese se pohodlně dostanete letní horskou dráhou z Bad Wildbadu. Je zde k dispozici výhodná kombinovaná vstupenka – zahrnuje jízdenku nahoru a zpět do údolí a vstupenku na stezku korunami stromů. 

info@baumwipfelpfad-schwarzwald.de
www.baumwipfelpfad-schwarzwald.de