Testen Sie Ihren Mut auf der diesjährigen Neuheit des Baumkronenpfads - dem Adrenalin-Netzwerk in Betrieb!

Čiperkové na Stezce korunami stromů Lipno

Čiperkové na Stezce korunami stromů Lipno

17.Juli
  • 20. července 2018 | celodenní program pro děti
  • 13:30 zahájení oslavy | narozeninový dort pro každého
  • 14:00 hudební show pro děti | Čiperkové

Lipno nad Vltavou, 17. 7. 2018 – Lipenská Stezka korunami stromů slaví tento pátek již 6. narozeniny. Od jejího otevření se do korun stromů nad Lipenským jezerem podívaly téměř 2 milióny návštěvníků, kteří se po 675 metrů dlouhé trase dostávají až na vrchol 40 metrové vyhlídkové věže. Unikátní projekt byl před šesti lety prvním svého druhu v České republice. Díky bezbariérovosti je to ideální výletní cíl snad pro všechny věkové kategorie. Páteční doprovodný program je zaměřený na ty nejmenší návštěvníky. Hlavním lákadlem je totiž dětská hudební show Čiperkové, nejpopulárnější dětská skupina současnosti s milióny zhlédnutí na youtube.

„Čiperkové zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy, a na svých vystoupeních po celé republice učí malé diváky říkanky včetně tanečního doprovodu. Přijďte si s nimi zazpívat a užít společné chvíle zábavy,“ zve k návštěvě Vojen Smíšek, mluvčí Lipna.

Tip: Začněte své prázdninové šumavské putování na Lipně a děti vás budou milovat. Tolik různorodých aktivit na jednom místě nemá v Česku konkurenci. A přitom můžete přijet „nalehko“. Na místě fungují skvěle vybavené půjčovny, díky kterým lze vyrazit na kolo, in-line brusle nebo vyzkoušet horské koloběžky či lanový park. Stezka korunami stromů Lipno vstupuje do své již 7. letní sezóny a je ideálním místem jak pro jednodenní výlet nebo vyvrcholení vícedenního pobytu. Vynechat byste neměli ani rodinný zábavný park Království lesa. Sezóna na Lipně prý nikdy nekončí a pro Stezku to platí dvojnásobně. Navštívit ji totiž lze během celého roku.

Oslava 6. narozenin Stezky korunami stromů Lipno proběhne ve velkém stylu. Dětská hudební show Čiperkové je jednoznačně hlavním lákadlem pro rodiny s malými dětmi. Ty Čiperky určitě znají z jejich klipů na youtube. Pro ty odrostlejší je připravena parkourová exhibice od formace „Bflies“ a pro starší generaci závěsná akrobacie od českobudějovických akrobatů Bude Cirkus. Celý den bude program propojovat oblíbený kejklíř Slávek nebo bublinář Václav Strasser. „Všichni, kteří dorazí, se mohou těšit na obří narozeninový dort,“ připomíná Vojen Smíšek a dodává, že ke Stezce korunami stromů se lze dostat buď lanovou dráhou z centrálního parkoviště v Lipně nad Vltavou nebo speciálním Stezkabusem. Ke Stezce vede i značená cesta, která je vhodná pro kočárky.

O Stezce korunami stromů Lipno
Celková délka stezky 675 m
Výška vyhlídkové věže 40 m
Počet podpěr 75
Průměr věže 24 m
Šířka lávky 2,5 m
Suchý tobogán 52 m

 

Program – pátek 20. července 2018
11:00 Kejklíř Slávek
11:30 Bude Cirkus (závěsná akrobacie)
12:00 B flies | parkourová show (salta, vruty, trial na kole i motocyklu)
12:30 Václav Strasser (bublinová show)
13:00 Kejklíř Slávek
13:30 Narozeninový dort pro každého
14:00 Čiperkové (dětská hudební show)
15:30 Václav Strasser (bublinová show)
16:00 B flies | parkourová show (salta, vruty, trial na kole i motocyklu)