untitled (1 of 1)-248

Lipno nad Vltavou, 13. 9. 2017 – Nestihli jste v létě navštívit jižní Čechy? Nezoufejte. Podzim na Lipně patří mezi nejkrásnější roční období. Nejen v září, ale i v říjnu je na Šumavě kouzelně. Stromy hrají všemi barvami a výhledy ze Stezky korunami stromů stojí opravdu za to. Jezerní cyklo a inline stezka je v provozu, stejně tak nedávno otevřený Floutrejl, tj. rodinná terénní cyklotrasa. „Stezka korunami stromů Lipno je otevřena po celý rok. Je to skvělý a zároveň nenáročný výlet, který může absolvovat celá rodina, včetně dětí v kočárku nebo seniorů,“ vysvětluje Filip Pekárek, ředitel jihočeské Stezky korunami stromů a zároveň dodává, že v září a říjnu lze díky Lipno.card získat o 20 % zvýhodněné vstupné.

Prodloužený víkend v září nebo podzimní prázdniny v říjnu lze trávit různě. Na Lipně se děti ale zabaví doslova samy. Při výstupu na Stezku korunami stromů se dozvědí spoustu nových informací nejen o životě v lese, ale i o hospodářském využití dřeva. Samotná stezka měří 675 metrů a nabízí návštěvníkům unikátní výhledy do korun stromů, na šumavské vrcholky nebo i vzdálenější Alpy. Odměnou za výstup bude jízda suchým toboganem, který patří mezi nejdelší v ČR.

Tip: 28. září 2017 – Lipenský KOLO-toč dětem umožní všem zájemcům projet si Jezerní cyklo a inline stezku. Na Lipno lze dorazit i bez potřebného sportovního vybavení. Vše si můžete půjčit v místních půjčovnách. Trasa KOLO-toče povede z Lipna do Frymburku, přívozem na Frýdavu, přes Přední Výtoň zpět do Lipna. Doprovodný program bude také probíhat u Stezky korunami stromů nebo v rodinném parku Království lesa.

Pokud se počasí některé dny nevydaří, není nic ztraceno. V Lipně je totiž hned několik krytých atrakcí. Od Aquaworldu na břehu Lipenské nádrže, po Hopsárium, ze kterého nebudete moci dostat menší děti, až po tělocvičny a bowlingové dráhy.

Stezka korunami stromů Lipno je zakončena 40 metrů vysokou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektuře, ale i také bezbariérovým přístupem, typem a metodou výstavby.

Tip: Podzimní prázdniny na Lipně – Podzim hraje všemi barvami. Díky zvýhodněné kombinované rodinné vstupence, můžete navštívit během jednoho dne Stezku korunami stromů i Království lesa. To najdete kousek od Stezky korunami stromů Lipno, tj. těsně pod vrcholem Kramolína. K branám Království lesa se dostanete buď lanovou dráhou, nebo pešky po značené cestě z centrálního parkoviště v Lipně nad Vltavou. Lipno na podzim nabízí cenově zvýhodněné balíčky  - více informací na lipno.info