Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / Frühlingová odstartuje začátek prázdnin na Stezce korunami stromů

Lipno nad Vltavou, 13. 6. 2013

Stezka korunami stromů Lipno se stane poprvé koncertním místem se vším všudy. Koncertem Ivy Frühlingové v sobotu 29. června 2013 přímo na vyhlídkové věži bude zahájena letní sezńa na Stezce korunami stromů. „Vyhlídková věž Stezky korunami stromů se stane jedním velkým hledištěm,“ říká Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů a prozrazuje, že podium pro zpěvačku bude připraveno uprostřed vyhlídkové věže. Kromě Ivy Frühlingové vystoupí během sobotního večera i zpívající violoncellistky TARA FUKI. Během celého posledního červnového víkendu budou u Stezky korunami stromů probíhat Slavnosti dřeva. „Chceme rodinám s dětmi ukázat, co vše lze ze dřeva vyrobit nebo vyřezat,“ láká Filip Pekárek a doplňuje, že součástí programu budou i tzv. tvořivé dílny, ukázky tradičních řemesel nebo dřevorubecká show Martina Komárka, který je mistrem Evropy a vicemistrem světa v timbersportu.

Poslední červnový víkend čekají na návštěvníky Stezky korunami stromů také Slavnosti dřeva. Turisté budou moci obdivovat mistrnou práci „dřevosochařů“, navštívit trhy s místními produkty a také si poslechnout koncert violoncellového dua Tara Fuki nebo si užít koncert zpěvačky Ivy Frühlingové v netradičních kulisách vyhlídkové věže. „Věřím, že Stezka korunami stromů přinese návštěvníkům nevšední zážitky i v tomto roce. Prostřednictvím doprovodných programů se snažíme výlet na Stezku nejenom zpestřit, ale doplnit o nevšední poznatky,“ říká Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů Lipno. Velkým zážitkem bude také dřevorubecká show STIHL TIMBERSPORTS SERIES s mistrem Evropy Martinem Komárkem.

Stezka korunami stromů Lipno je jedinou svého druhu v České republice. Za maximálního stoupání 2 – 6 % se návštěvníci dostanou až do 24 metrové výšky. Prvenství si drží také u svého 52 metrů dlouhého tobogánu s převýšením 24 metrů, který je nejdelším suchým tobogánem u nás. O bezpečnost jezdců se postarají speciální podložky, které pomáhají upravovat a zkonstantňovat rychlost. Díky točitému schodišti je možné si jej projet i několikrát za sebou. „Stezka korunami stromů Lipno se za poslední rok stala oblíbeným místem mnoha výletů, a to nejenom těch z jižních Čech. Lidé pojímají návštěvu Stezky i jako jednodenní výlet z jiných krajů. Pravidelně k nám míří rodiny s dětmi, senioři, handicapovaní či školní výlety,“ dodává Pekárek.

Stezka je specifická i svou celoroční otevírací dobou, která umožnuje vracejícím se návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost srovnání okolní krajiny v průběhu celého roku. Atrakce je unikátní nejen svou vyhlídkou, ale i kompletní bezbariérovostí pro dětské kočárky, ale i pro vozíčkáře. „Myslím si, že Stezka korunami stromů Lipno je ideálním cílem nejen pro individuální turistiku, ale i pro skupiny, školy a firmy, protože si zde najde každý to své a je přístupná pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Další výhodou je, že okolí Stezky nabízí širokou škálu dalšího sportovního a kulturního vyžití a také potřebný komfort a kapacity doplňkových služeb,“ uzavírá pozvánku Filip Pekárek.

Slavnosti dřeva – Stezka korunami stromů 29. – 30. června 2013

Koncert Ivy Frühlingové & TARA FUKI 29. června 2013, vstupenky lze objednat na info@stezkakorunamistromu.cz nebo zakoupit na pokladně Stezky. Kapacita hlediště je omezená.

Informace o otevírací době a další detaily o koncertu Ivy Frühlingové na Stezce korunami stromů Lipno najdete na www.stezkakorunamistromu.cz

Na Slavnosti dřeva navazuje legendární festival tzv. nového cirkusu a divadla Letní Letná. Letošní novinkou je mobilní koncertní show oblíbené kapely Kašpárek v rohlíku nazvané „Kašpárek na valníku“. Kašpárkova divoká bejbypanková partička krocená v pojízdné kleci zahraje své největší hitovky za jízdy i ve statickém provedení. Součástí koncertu je krmení a drezůra muzikantů. Kromě klasických čír nastoupí muzikanti v zbrusu nových kostýmech, které si nezadají se šmrncovními převleky Davida Bowieho. Nebude chybět pojančený moderátor v osobě Kašpárka České republiky, vymazlený bejbypankový stánek i obří nafukovací kašpárek, dvojník pravého Kašpárka.

Kontakty pro média:

Marcela HALADEJOVÁ
M: + 420 601 505 155
E: marketing@stezkakorunamistromu.cz

Jakub KOUTEK
M: + 420 774 547 902
E: koutek.jakub@gmail.com