Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / Království lesa zahajuje sezónu se Slzou

zahajeni-kl
  • Lipenské Království lesa zahajuje letní sezónu v neděli 30. 4. 2017
  • Koncert skupiny Slza (premiéra nového singlu Ani vody proud)
  • Pohádky pro nejmenší
  • Čarodějnický rej & zapálení slavnostního ohně
  • Děti vstup zdarma včetně koncertu

Lipno nad Vltavou, 25. 4. 2017 – Rodinný zábavní park Království lesa Lipno slavnostně zahajuje letní sezónu v neděli 30. dubna 2017. „Čarodějnický program bude probíhat celý den, tj. od 10 do 17 hodin,“ láká k návštěvě Filip Pekárek, ředitel Království lesa.  „Program jsme připravili samozřejmě hlavně pro děti – jak mladší, tak i ty starší.“ Chybět nebudou představení pro děti či čarodějnický rej. Malé čarodějnice budou moci soutěžit v nejrůznějších čarodějnických dovednostech. Proběhne také volba nejkrásnějších masek. „Pro starší děti a jejich rodiče zahraje skupina Slza. Poprvé na koncertě zazní nejnovější singl Ani vody proud z chystaného druhého alba,“ říká Pekárek. Království lesa je rodinný park, kde čeká na návštěvníky bezpočet nevšedních a nezapomenutelných zážitků. Originální prolézačky, lanovky, dřevěné domky, rozsáhlé provazové sestavy, houpačky a další herní prvky jsou přímo inspirovány životem v lese. „Nedělní program bude gradovat v 16 hodin rozloučením královny čarodějnic a zapálením vatry,“ připomíná Filip Pekárek. Špekáčky na oheň budou připraveny přímo na místě ve stánku Lipno gastro. Na zahájení sezóny v Království lesa a koncert skupiny Slza mají děti vstup zdarma.

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm menším má zábavným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky. Děti tak mohou odhalit tajemství skryté v útrobách lesa a zároveň se naučit rozeznávat stromy nebo zjistit, jaké vlastnosti má dřevo. Budou poznávat zvířecí stopy a pochopí zákonitosti života lesního společenství.

Tip: Lipenský rodinný zábavní park Království lesa otevírá v neděli 30. dubna 2017. Kromě čarodějnického reje, soutěží o nejlepší masky či divadelních představení zahraje i skupina Slza. Ta na Lipně představí svůj nový singl Ani vody proud. Děti mají vstup na celý den včetně koncertu zdarma. 

Nové šumavské lesní království je opravdu velkorysé. Chcete zažít to, co se odehrává pod zeleným lesním kobercem, který je vidět ze Stezky korunami stromů? Láká vás představa, že se stanete alespoň na chvíli součástí lesní pospolitosti? V Království lesa Lipno najdete kromě originálních prolézaček, lanovek, stromových městeček i provazové sestavy nebo bludiště. Pro ty, kteří toho nebudou mít dost, je připravena obří lesní trampolína.

V Království lesa se dá pohodově strávit celý den. „Děti rádi objevují a v Království lesa je toho na objevování opravdu víc než dost. Dospělí mohou v klidu odpočívat a zároveň být svým dětem stále na blízku,“ popisuje unikátní koncept rodinného parku Filip Pekárek.

Den v Království lesa se dá pohodově zkombinovat s návštěvou Stezky korunami stromů Lipno. Ostatně obě atrakce jsou blízko u sebe. K novému lesnímu areálu se lze dostat buď lanovkou, stezkabusem nebo po vyznačené pěší cestě.

Informace o vstupném a aktuální otevírací době lze najít na www.kralovstvilesa.cz