Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / Lesy ČR obohatí unikátní jihočeskou Stezku korunami stromů Lipno novými interaktivními infotabulemi

Lesy ČR obohatí unikátní jihočeskou Stezku korunami stromů Lipno novými interaktivními infotabulemi

Hradec Králové, 4. září 2013 – Návštěvníci populární Stezky korunami stromů u jihočeského Lipna budou mít díky vynaloženému úsilí Lesů České republiky, s.p., možnost rozšířit si své znalosti o lese a přírodě kolem nás. Již ve čtvrtek 12. září dopoledne dojde na Stezce korunami stromů ke slavnostnímu představení nových informačních, didaktických tabulí, které zajistily Lesy ČR. Tabule obsahují herní prvky pro děti a jsou zaměřeny na témata týkající se hospodaření v lese. Náklady na výrobu i instalaci tabulí v celkové výši téměř 280 tisíc korun byly hrazeny z takzvaného Programu 2020, kterým Lesy ČR celostátně podporují veřejně prospěšné funkce lesů.

„Věříme, že jednotlivé informace malé i velké návštěvníky Stezky korunami stromů zaujmou a přispějí tak k rozšíření jejich znalostí lidí o lese, přírodě a životním prostředí. Lesy ČR tak i tímto způsobem představují jednu z metod lesní pedagogiky, která se srozumitelným předáváním poznatků o lese a přírodě široké veřejnosti zabývá, a jejímiž principy se Lesy ČR při pořádání jednotlivých osvětově vzdělávacích aktivit pro veřejnost řídí,“ poznamenává ekonomický ředitel Lesů ČR Michal Gaube, pověřený zároveň řízením LČR.

A jaká témata se na jednotlivých tabulích objevují? Jedna tabule u vstupu na stezku lidi seznamuje, jak se v lese chovat, dalších osm didaktických tabulí pak veřejnosti přibližují proměny lesa v rámci ročních období. Tři didaktické tabule se věnují srovnání hospodářského a ochranného lesa, popisům vývoje lesa od semínka k dospělému stromu a využití dřeva. Dvě tabule navíc obsahují herní prvky s magnetickými součástmi.

Didaktické tabule budou v průběhu roku obměňovány tak, aby zobrazované informace korespondovaly s aktuálním stavem lesa v okolí Stezky korunami stromů a poskytovaly velkým i malým návštěvníkům zdroj poučení i zábavy. Text didaktických tabulí byl přeložen do angličtiny a němčiny. Informace jsou tak srozumitelné i zahraničním návštěvníkům. Letáček s překladem didaktické tabule bude umístněn u konkrétní tabule na stezce.

Slavnostní představení nových didaktických tabulí proběhne v rámci programu lesní pedagogiky pro žáky ZŠ O. Nedbala a ZŠ Dukelská z Českých Budějovic.

KONTAKT:

Zbyněk Boublík
Tiskový mluvčí Lesů ČR
Tel.: +420 724 813 301
E-mail: Boublik@lesycr.cz