Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / LIPNO SE ROZLOUČÍ S LETNÍMI PRÁZDNINAMI

LIPNO SE ROZLOUČÍ S LETNÍMI PRÁZDNINAMI

V sobotu 31. srpna se Lipno rozloučí s letošními letními prázdninami. Od 10 do 15 hodin bude v kempu Lipno Modřín probíhat akce s názvem LIPNO DĚTEM - VRACÍME SE DO ŠKOLY, ANEB JSME UKÁZNĚNÍ V PROVOZU. Ta zábavnou formou dětem připomene, jak se stát zodpovědným účastníkem silničního provozu. Večer pak děti budou moci vyzkoušet sílu své odvahy po cestě na Stezku korunami stromů.

„Všichni víme, jak se během prázdnin děti rozdivočí a po návratu do školních lavic mohou mít problém s udržením pozornosti, čímž dochází k mnoha zbytečným úrazům a nehodám. Rozhodli jsme se proto zábavnou formou dětem připomenout, jak se bezpečně pohybovat a chovat v silničním provozu. Stačí, když si děti s sebou vezmou kola, koloběžky, tříkolky, odstrkovadla, šlapací auta, prostě jakýkoliv nemotorový dopravní prostředek a budou si moci vyzkoušet všechny disciplíny, které jsme pro ně připravili.  Každý účastník dětského dne bude na jeho konci odměněn diplomem,“ informoval Jiří Falout ze společnosti LIPNO SERVIS, která je organizátorem akce.

Děti se mohou těšit na Foxíkův slalom, Koutek chytrých hlaviček, Velký Modřínovský test značek, Policejní kvíz a Cílovou zručnostní rovinku. Kdo si žádné kolo nebo obdobný dopravní prostředek na Lipno nepřiveze, nemusí smutnit. Na Modříně bude možné si je půjčit.

Zábavu mohou děti zažít i večer, kdy nebude chybět ani trochu toho adrenalinu. „V 17.45 hodin vyjdou účastníci dětského dne od Lanového parku u hlavního parkoviště na stezku odvahy, která povede až ke Stezce korunami stromů, kde bude v 19.00 hodin zakončena za doprovodu hudebního vystoupení. Účastnící se děti budou mít na Stezku vstup zdarma,“ informoval Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů.

SEZÓNA NA LIPNĚ NEKONČÍ

Víkendem ale sezóna na Lipně rozhodně nekončí. S nadcházejícím novým školním rokem připravili na Stezce korunami stromů Lipno rozšíření didaktické části, která ještě zvýší atraktivitu pro školní výlety a exkurze. „Nově jsme zde ve spolupráci s Lesy České republiky naistalovali naučné didaktické tabule, které přiblíží funkci a význam lesa“, doplnil Pekárek. Na sobotu 7. září je již připravena další akce, a to LIPNO DĚTEM aneb Den s Integrovaným záchranným systémem.

Kontakt:
Jiří Falout, LIPNO SERVIS s.r.o., T: 602 659 753, E jiri.falout@lipnoservis.cz

Partnerem akce LIPNO DĚTEM - VRACÍME SE DO ŠKOLY, ANEB JSME UKÁZNĚNÍ V PROVOZU jsou: