Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / LIPNO SPORT FEST ZAČÍNÁ JIŽ TUTO SOBOTU

PŘINESE S SEBOU DEVĚT DNŮ PLNÝCH SPORTU A KULTURY

Kurzy in-line bruslení, windsurfingu, možnost zaběhat si nebo zacvičit přímo u břehu lipenské přehrady, dále potom koncerty, divadelní představení a unikátní laserovou show – to vše nabídne již 2. ročník Lipno Sport Festu, který začíná v sobotu 17. srpna.

„Tento festival sportu, který je jediným svého druhu v České republice, potrvá
až do neděle 25. srpna. To znamená, že celých devět dnů bude Lipno patřit sportu a kultuře. Program je skutečně bohatý a na své si přijdou všichni, jak pokročilí, tak i začínající sportovci, malí i velcí,“ uvedla Jitka Fatková, ředitelka společnosti LIPENSKO, která je organizátorem festivalu.

Zdůraznila, že jedinečný zážitek přinese audiovizuální show Vltava žije Živly, kterou bude Lipno hostit v pátek 23. srpna. Lidé se mohou u břehu Lipna těšit na velkolepou projekci do velkoplošné vodní stěny, laser show, flyboards neboli letce na vodě a také výpravný ohňostroj doprovázený hudbou, a to vše nad vodní hladinou.

„První ročník akce, jehož mottem bylo „poměřte své síly s olympioniky“, byl velmi úspěšný. Nesl se v duchu právě končící olympiády v Londýně a i na Lipně tak ještě vládlo poolympijské nadšení. Letošnímu ročníku jsme přisoudili motto „zábava a aktivní pohyb pod vedením zkušených lektorů“ a máme ambici návštěvníky Lipna naučit vnímat sport a zdravý pohyb jako nedílnou součást života,“ uvedla ještě Fatková.

Veškeré akce a aktivity se budou konat převážně na pláži pod Aquaworld Lipno, ale například i Stezka korunami stromů, která letos v červenci oslavila své první narozeniny, se stane dějištěm letošního festivalu. „V úterý 20. srpna se stane cílem večerního běhu, ve čtvrtek 22. srpna se zde bude konat orientační běh a v sobotu 24. pak po Stezce proběhnou účastníci Salomon Trail Running Cup 2013“, doplnil Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů Lipno.

„Lipno je synonymem pro aktivní dovolenou, proto jsme rádi, že se tato devítidenní akce koná právě zde. Veškeré služby Active Parku Lipno, vč. kvalitně vybavených půjčoven budou návštěvníkům Lipna plně k dispozici,“ informoval Petr Dušek ze společnosti LIPNO SERVIS, která akci poskytuje veškeré zázemí.

Kulturní program je i letos více než zajímavý. Koncert kapely Laura a její tygři, Leony Machálkové, Ivana Hlase či kapely Strong Coffee oživí lipenské večery, divadelní pohádky naopak zabaví v podvečer ty nejmenší účastníky festivalu. Veškeré akce konané v rámci 2. ročníku LIPNO SPORT FESTu jsou zdarma.

Kontakt:
Eva Černíková, LIPENSKO s.r.o., E cernikova@lipno.info, T 606 720 020

Partnerem LIPNO SPORT FESTU 2013 jsou: