Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / Milion návštěvníků za tři roky

Milion návštěvníků za tři roky

Lipno nad Vltavou, 23. 5. 2015 – Stezka korunami stromů Lipno v sobotu 23. května 2015 přivítala svého miliontého návštěvníka. Stala se jím Dana Stránská, manželka starosty malé východočeské obce Přívrat, která s rodinou na Lipně trávila víkend. „Jsme překvapeni a zároveň se těšíme na léto, které si užijeme jak na Lipně, tak i na dalších místech, kde stojí partnerské stezky,“ řekla Dana Stránská. Stezka korunami stromů Lipno je výjimečný projekt, a to nejen v rámci Česka, ale i okolních zemí. „Že dosáhneme milionové návštěvnosti do tří let, jsme absolutně nečekali,“ prohlásil Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů. „Už nyní pracujeme v Čechách na dalším projektu, který plánujeme spustit příští rok.“

Rodina Stránských se na Lipno vypravila z východních Čech. Rodiče se třemi dětmi museli ze svého bydliště v obci Přívrat absolvovat cestu dlouhou zhruba čtyři hodiny, ale výsledek stál opravdu za to. Jejich tři děti, dvě dcery a syn, byly štěstím bez sebe, když se fotily s lišákem Foxem a poprvé procházely Stezku korunami stromů. „Děti jsou nadšené jak ze Stezky, tak i z toho, že sem v létě pojedeme ještě jednou. Já se těším i na další aktivity, které na Lipně budeme absolvovat, třeba na Jezerní cyklostezku,“ prozrazuje paní Stránská. „Jakmile se děti dozvěděly o možnosti absolvovat kurz plachtění nebo jízdy na koloběžce, staly se ještě nedočkavější. Já se těším na zbylé tři stezky v Německu. Celý nápad spojení přírody a jejího netradičního vnímání je fantastický, včetně využité architektury,“ prohlásil Jan Stránský.

Miliontý návštěvník

Stránští získali zážitkovou dovolenou na Lipně a budou moci využít zdarma všechny atrakce, které jsou v nabídce. Kromě toho se během letošního roku vydají na další tři výlety, a to na partnerské stezky korunami stromů. Během červnových Slavností dřeva jim bude výhra slavnostně předána. Rodina Stránských slíbila ze svých cest pořizovat fotografie a krátká videa, která budou sdílena na oficiálním FB profilu Stezky korunami stromů.

Slavnosti dřeva – 13. června 2015

Druhou červnovou sobotu proběhnou v okolí Stezky korunami stromů Slavnosti dřeva. Již tradiční akce, která spojuje Timber sport, sochání do dřeva a dětské zábavné odpoledne. Zruční sochaři budou přímo pod Stezkou sochat svá díla. Lze je pozorovat z bezprostřední blízkosti a mnohdy se i něčemu přiučit. „Pro děti je přichystán program včetně tvůrčích dílen a zábavy s lišákem Foxem,“ říká Pekárek.

Letní koncerty

Každé úterý v červenci a srpnu lze navštívit Stezku korunami stromů kdykoliv od 9:30 až do 23 hodin. Prodloužená otevírací doba láká k romantické procházce. Stezka je totiž v nočních hodinách osvětlena speciálními světly, která průběžně mění barvu a tak umocňují jedinečnou atmosféru.  Aby byl zážitek ještě silnější, jsou na tyto prodloužené prohlídky připraveny koncerty. Aktuální program je na webových stránkách www.stezkakorunamistromu.cz.

 

Kontakty pro média:

Marcela HALADEJOVÁ
M: + 420 601 505 155
E: marketing@stezkakorunamistromu.cz

Jakub KOUTEK
M: + 420 774 547 902
E: koutek.jakub@gmail.com