Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / Noční koncerty na stezce se speciálním nasvícením

Stezka korunami stromů přes léto nabídne večerní koncerty

Lipno nad Vltavou, 27. 6. 2018 ¬– Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou bude přes léto znovu nabízet nevšední večrní zážitky. Každé úterý prodlouží otevírací dobu, protože se zde budou konat večerní koncerty. Vedle sluchových, nabídnou večery i výrazné obrazové vjemy. Celá stezka bude zářit do tmy barvami díky speciálnímu osvětlení. „Na návštěvníky čeká neopakovatelný západ slunce, nebo možnost prožít noční romantickou procházku v korunách stromů. Večerní návštěvu si zcela jistě užijí jak páry, tak i rodiny s dětmi. Děti mohou samozřejmě využívat všechny atrakce, které Stezka nabízí ve dne. Tobogán je v provozu do 20 hodin, vše je  maximálně zabezpečeno,“ uvedl mluvčí Lipna Vojen Smíšek.

Loni tyto koncerty, které se konají v čase od 20 do 22 hodin a jsou v ceně vstupného na Stezku. navštívilo zhruba 5500 lidí. „Stezka je otevřená večer jen o letních prázdninách a vždy přišlo přes pět set lidí. To považujeme za velký úspěch,“ uvedla ředitelka Stezky korunami stromů Marcela Haladejová. Stezka byla otevřená v roce 2012 a brzy přivítá již dvoumiliontého návštěvníka. „Výběr skupin je rozmanitý. Každá hraje jiným stylem, ale všechny slibují pohodově strávený večer. Návštěvníci si tak poslechnou různé druhy folku, klasickou hudbu, harmoniky nebo irskou muziku,“ dodal Smíšek. Stezka je v rámci úterního programu otevřena až do 23 hodin.

„Hrát na Stezce korunami stromů je vždycky zážitek, jak pro nás, tak (doufáme) i pro lidi, kteří si nás příjdou poslechnout. Na Stezce budeme hrát již počtvrté. Těšíme se na západ slunce, který můžeme sledovat během hraní a na noční atmosféru, kdy se zvuk našich akustických nástrojů nese celým lesem...,“ uvedl s úsměvem Petr Hubík ze skupiny Naked Proffesors, která se představí 21.srpna. „Na Stezku se vždycky rád vracím. Hraní v takové výšce je zkrátka vždy výjimečná záležitost, a to zejména v době, kdy se Stezka rozsvítí všemi barvami. Pak je ten soulad hudby, světel a přírody dechberoucí,“ Josef Fojta, který se svou kapelou hrající indie folk zahraje 24.července.

Program koncertů:

4.7. Thomband / folk
10.7. Trio Budvicence / klasická hudba
17.7. Klarinetový soubor Prachatice
24.7. Josef Fojta a Jan Reindl / indie folk
31.7. The Greens / pop folk
7.8. Trio Naladěno / klasická hudba
14.8. Hraje to / alternativní harmonikáři
21.8. Naked Professors / irish music
28.8. Bonsai č. 3 / folk

Na vrchol ke Stezce turisty i večer vyveze lanovka nebo stezkabus od hlavního parkoviště. Dřevěnou stezku dlouhou 675 metrů a zakončenou 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží lze samozřejmě navštívit každý den. Stezka je bezbariérová a je přizpůsobena jízdě s kočárky i vozíčkářům.