ŠAMPIÓNEM NA LIPNĚ

Lipno na plný proud / Stezka korunami stromů / Lanový park / Lipno.card

Lipno nad Vltavou, 13. 4. 2016 – Máte pocit, že se svými dětmi trávíte málo času? Chcete se cítit jako správní šampióni, kteří připraví nezapomenutelný program? Rádi byste vyzkoušeli nové sporty? Ruku na srdce, kdo z rodičů takto neuvažuje. Nejenže bude letos jihočeské Lipno hostit program k letním olympijským hrám v Riu v podobě rozsáhlého olympijského parku, ale návštěvníci se mohou těšit i na další aktivity či události. „Rozšiřujeme náš program Lipno na plný proud, zásadně jsme navýšili počet koloběžek k zapůjčení a v lanovém parku jsme přichystali několik cest, které jsou vhodné pro děti i dospělé. Především finální sjezd tzv. FLY kladkou je vzrušující,“ láká k návštěvě Lipna Petr Dušek, ředitel areálu. Novinky hlásí i Lipno.card. „Zajímavý je jarní balíček, který obsahuje nejžádanější lipenské aktivity, a je ideální volbou pro rodiny“ dodává Dušek. 

Jaro je na Lipně jedním z nejkrásnějších období pro turistiku. „Stezka korunami stromů, dominanta Lipna posledních let, je v provozu celý rok. Pro návštěvníky jsme obměnili informačně vzdělávací tabule s jarní tématikou zaměřenou na hospodářské využití lesa. Děti se u nás mohou těšit na jeden z nejdelších suchých tobogánů v ČR,“ vybízí k návštěvě Filip Pekárek, ředitel Stezky.

Elektrokola, elektročluny, elektroskútry to vše si lze na Lipně půjčit. „Program Lipno na plný proud chce umožnit i těm méně fyzicky zdatným návštěvníkům poznat radost ze svobodného pohybu nádhernou šumavskou přírodou. Není snad nic romantičtějšího než individuální objevování přírodních krás, pohledů na krajinu nebo se jen tak potulovat,“ popisuje současný trend Petr Dušek. Nikdo také nemusí mít strach, že zůstane bez „šťávy“. Využít lze totiž zdarma dobíjecí stanici v kempu Modřín.

Koloběžky jsou fenoménem již několik posledních let. Na popularitě získávají silniční modely, na kterých lze směle vyrazit na Jezerní cyklo a in-line stezku. Kdo chce trochu více adrenalinu nebo vylepšit výlet na Stezku korunami stromů, může zvolit jejich sjezdovou verzi. Po návštěvě Stezky si je lze totiž u horní stanice lanové dráhy půjčit a absolvovat sjezd až k vodní hladině Lipna. „Je to velmi častý doplněk, který následuje po návštěvě Stezky korunami stromů a vyzkoušení tobogánu. Je to pak takový adrenalinový den,“ směje se Filip Pekárek.

Tip: Lipno.card se vyplatí. Díky ní lze získat v celém regionu množství výhod na nejrůznější aktivity. Získat ji lze u ubytovatelů zapojených do programu nebo si ji lze zakoupit v informačním centru v Lipně nad Vltavou. Jarní rodinný balíček, který zahrnuje vstup na Stezku korunami stromů, jednosměrnou jízdenku na lanovou dráhu, zapůjčení koloběžky a zapůjčení elektročlunu lze získat díky Lipno.card s výhodou až 900 Kč.

Aktivity na Lipně nejsou omezené počasím. Samozřejmě, pokud počasí přeje, je to vždy lepší, ale i při nepřízni lze zvolit mezi několika možnostmi trávení volného času. Skvělým místem je například vodní ráj Aquaworld nebo Hopsárium, které děti doslova a do písmene milují.

Pozornosti by neměl uniknout ani lanový park hned vedle centrálního parkoviště. V nabídce je přes 500 metrů dobrodružství, na kterých vždy jistí vyškolení instruktoři. Z přichystaných cest si vybere každý – děti, dospělí nebo i skupiny.

Stezka korunami stromů Lipno má před sebou již pátou letní sezónu. Stále je to český fenomén. Je v celé své délce bezbariérová a na dřevěný chodník vedoucí mezi korunami vzrostlých stromů může tak skutečně každý. Od rodin s dětmi ještě v kočárku až po hendikepované návštěvníky. Výhled z 40metrové vyhlídkové věže je pro mnoho návštěvníků fascinující a na Stezku se opakovaně vrací. Stezka měří 675 metrů a kromě nádherných výhledů, adrenalinových zastavení, kde je nutné překonat trochu strachu, nabízí i jízdu jedním z nejdelších suchých tobogánů v ČR.