_TB_8017
  • Dřevosochaři & řemeslné tržiště
  • Soutěže v řezání dřeva pro celou rodinu
  • Kejklíři, koncerty & kouzelnická show

Lipno nad Vltavou, 12. 6. 2018 – Soutěže v řezání dřeva pro celou rodinu, zruční umělci, kteří to s motorovou pilou opravdu umí, kouzelnická show nejen pro děti anebo řemeslné tržiště. To všechno lze zažít třetí červnovou sobotu u Stezky korunami stromů Lipno. „Slavnosti dřeva jsou vyhledávanou aktivitou, při které si svoji zručnost vyzkouší všichni členové rodiny. Pro ty nejmenší jsou připraveny řemeslné dílničky, zatímco tátové mohou zkusit zručnost v jedné z mnoha dřevařských soutěží,“ láká k návštěvě Vojen Smíšek, tiskový mluvčí destinace Lipno.

Červen je na Stezce korunami stromů Lipno již tradičně zasvěcen uměleckým řemeslníkům. Na Lipno se sjíždějí sochaři, kteří svá díla vytváří pomocí motorových pil a dřevorubeckých nástrojů. „Jejich díla každoročně na Lipně obdivují nejen stovky návštěvníků Slavností dřeva, ale i všichni, kdo v létě na Lipno dorazí. Sochy totiž zůstávají v okolí Stezky korunami stromů nebo je umisťujeme přímo na Stezku,“ vysvětluje Vojen Smíšek.

Sobotní program odstartuje v 11 hodin kejklíř Půpa s kouzelníkem Martinem Čejkou. Následovat bude koncert skupiny Šouflšou. Dřevařské soutěže proběhnou ve 13 a v 16 hodin. „Celý den bude v okolí Stezky korunami stromů Lipno bohatý program. Samozřejmě je zároveň otevřeno i Království lesa, kde mohou děti objevovat tajemství lesa nebo zkoušet nejrůznější adrenalinové atrakce,“ upozorňuje Smíšek.

Tip: Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů

Vyrazte 16. června 2018 na Lipno a užijte si Slavnosti dřeva. Nechte si změřit, za jak dlouho přeříznete kládu nebo obdivujte umění řemeslných umělců. Program pro rodiny s dětmi od 11 do 17 hodin. Děti bude bavit kejklíř Půpa nebo kouzelník Martin Čejka. Samozřejmostí je výstup na Stezku korunami stromů Lipno a zastávka v Království lesa.

Květnové a červnové soboty v Království lesa Lipno budou patřit divadelním představením, kejklířům i přehlídkám sov a dravců. Návštěvníci unikátního rodinného parku, který je ukryt v malebném šumavském lese nedaleko Stezky korunami stromů, se mohou těšit na zpestření v podobě odpoledního programu pro děti i dospělé. V rámci toho se každou květnovou a červnovou sobotu představí například jeden z nejlepších českých kejklířů Půpa, bubeníci na africké bubny Djem-Bo-Djem, sokolníci s dravci a sovami nebo loutkové divadlo s pohádkami pro děti. Chybět nebude ani oblíbený maskot lišák Fox s animačními programy a dětskou diskotékou.