Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů

Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů

Dřevorubecká show, dovednostní soutěže v ručním řezání dřeva, Strog Coffee (funky jazz trio), dřevosochání.

Lipno nad Vltavou, 3. 6. 2015

Červnové Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů Lipno jsou rok od roku oblíbenější. Letos organizátoři oslovili šest českých dřevosochařů. „Každý z nich má za úkol v sobotu 13. června vykouzlit před zraky návštěvníků sochu o minimální velikosti 1,5 metru,“ říká Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů. Dřevorubecké umění předvedou reprezentanti českého národního týmu Jan Kamír a Zdeněk Maťha. „Oficiálně také veřejnosti představíme miliontého návštěvníka,“ dodává Pekárek a upozorňuje, že se celý den ponese v rodinném duchu. „Pro děti bude připraven skákací hrad, tvořivé dílny nebo kejklířská škola se Slávkem.“  

„Druhou červnovou sobotu by si na Stezce korunami stromů Lipno neměly nechat ujít rodiny s dětmi. Právě pro ně totiž chystáme již třetí ročník Slavností dřeva, kterých se již tradičně zúčastní vybraní čeští sochaři. Jejich úkolem je předvést svoje umění široké veřejnosti.  To zní možná jednoduše, ale opak je pravdou,“ láká Pekárek.

Dřevorubecká show

Od 10:30 a od 14 hodin bude probíhat dřevorubecká show STIHL TIMBERSPORT SERIES v podání Jana Kamíra a Zdeňka Maťhi. Reprezentanti českého národního týmu předvedou ukázky šesti disciplín včetně ukázky řezání pomocí speciální motorové pily HOT SAW.

Odvážní diváci budou moci vyzkoušet svoji zručnost v soutěžní disciplíně pro veřejnost, kterou bude řezání ruční pilou.

Kejklířská škola & program pro děti

Den u Stezky korunami stromů si ale hlavně užijí děti. Pro ně je totiž připravena škola s kejklířem Slávkem. Ten se jim bude věnovat celý den a naučí je základy svého umění, mimo jiné je ohromí žonglováním, drobnými kouzly, triky s ohněm nebo akrobacií. Chybět nesmí ani vystoupení umělecké skupiny na chůdách. Součástí celého dne bude také maskot areálu lišák Fox se svými animacemi.

„Během odpoledne také veřejnosti představíme jubilejní návštěvnici Stezky. Paní Danu Stránskou z východočeské obce Přívrat potkalo trochu toho pověstného štěstí, protože byla ve správný den na správném místě,“ říká Filip Pekárek. „Paní Dana přijela v sobotu 23. května 2015 se svými třemi dětmi a manželem na dlouho slibovaný výlet. Jako miliontá návštěvnice od nás získala zážitkovou dovolenou na Lipně pro celou rodinu a sérii víkendů, při nichž má možnost poznat partnerské stezky v Německu,“ upřesňuje Pekárek. 

Na Slavnostech dřeva nesmí chybět ani kulturní program. V poledne zahraje jihočeské funky jazz trio Strong Coffee své nejnovější songy.

Letní koncerty

Letní sezóna na Lipně startuje! Stejně jako předchozí roky bude mít každé úterý v červenci a srpnu Stezka korunami stromů prodlouženou otevírací dobu, a to od 9:30 až do 23 hodin. „Úterky tak lze využít k romantické procházce.  Stezka je totiž v nočních hodinách osvětlena speciálními světly, která průběžně mění barvu a tak umocňují jedinečnou atmosféru,“ láká výletníky Filip Pekárek.  Aby byl zážitek ještě silnější, jsou na tyto prodloužené prohlídky připraveny koncerty. Aktuální program je na webových stránkách www.stezkakorunamistromu.cz.

Kontakty pro média:

Marcela HALADEJOVÁ
M: + 420 601 505 155
E: marketing@stezkakorunamistromu.cz