Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / Stezka korunami stromů Lipno - roční jubileum

Navštívilo ji přes 300 tisíc turistů, na sobotní koncert vstup zdarma

Lipno nad Vltavou, 18. 7. 2013 - Už rok je v provozu unikátní Stezka korunami stromů Lipno. K prvnímu jubileu zahraje tuto sobotu nadějný kytarista Jakub Vančura. Oblíbenou se stala Stezka nejenom díky zdejší naučné procházce v korunách stromů a bezbariérovosti, ale také 40metrovou vyhlídkovou věží, nejdelším suchým tobogánem v České republice a četnými akcemi pro návštěvníky. Za jejím úspěchem stojí i jedinečná kombinace okolní přírody a použité architektury. Vstup bude v sobotu od 20 hodin zdarma.

„První rok provozu Stezky korunami stromů je pro nás skutečně příjemné překvapení. Zájem, který jsme u turistů vzbudili, byl a stále je značný. Stezku už navštívilo kolem 300 tisíc lidí, což je těžko uvěřitelné číslo a potvrzuje unikátnost stavby, která kombinuje přírodu se zážitkem,“ sdělil Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů, a prozradil, že sobotního večera se zúčastní starosta Lipna nad Vltavou Zdeněk Zídek, který dorazí i s dortem.

Vančura, který v sobotu 20. července zahraje, je členem českobudějovické funk-rockové skupina Strong Coffee. Je známý především oblibou hudby napříč několika žánry. „Protože k jubileu patří dárky, i my jsme si jeden pro návštěvníky připravili. V sobotu bude vstup na Stezku korunami stromů od 20 hodin zdarma. Koncert Jakuba Vančury začne krátce po osmé večerní a gratulace k prvnímu jubileu proběhne přesně v 21 hodin,“ upřesnil Pekárek. „Ceníme si zájmu veřejnosti, a i proto přicházíme neustále s novinkami zvyšující atraktivitu Stezky,“ doplnil Pekárek.

Jednou z posledních novinek je nový přírodní dětský park u vstupu na Stezku. Ocení jej zejména rodiny s menšími dětmi. „Zatímco starší děti a tatínkové opakovaně sjíždějí náš nejdelší tobogán, prckové s maminkami čekají právě na tomto hřišti. Pokud si navíc při návštěvě Lipna pořídíte zdejší návštěvnickou kartu Lipno Card, můžete i ušetřit. Právě pro tobogán například platí sleva 1+1 jízda zdarma. Kartu mohou turisté zakoupit přímo na Stezce, v prodejně suvenýrů,“ doplňuje Pekárek.

Stezka korunami stromů Lipno, která je součástí Active parku Lipno, je otevřena celoročně. V letních měsících má prodlouženou otevírací dobu, o sobotách až do půlnoci. Všechny letní soboty tak bude Stezka osvětlena a návštěvníci si užijí romantický večer. Turisté si zde mohou také zapůjčit oblíbené horské koloběžky nebo zkusit fyzickou zdatnost v lanovém parku.

Informace o otevírací době a další detaily o Stezce korunami stromů Lipno najdete na www.stezkakorunamistromu.cz

Kontakty pro média:

Marcela HALADEJOVÁ
M: + 420 601 505 155
E: marketing@stezkakorunamistromu.cz