Stezka korunami stromů Lipno / Média a partneři / Tiskové zprávy / Stezku korunami stromů na Lipně opět rozezní koncerty

letní koncerty

Lipno nad Vltavou, 22. 6. 2015 – Obdobně jako předešlé roky, i letos čeká letní návštěvníky Stezky korunami stromů na Lipně příjemné zpestření.

Každé červencové a srpnové úterý si mohou užít prodlouženou otevírací dobu, a to až do 23 hodin. Těšit se mohou nejenom na speciální noční osvětlení Stezky, které vykouzlí jedinečnou atmosféru, ale také koncerty hned několika kapel napříč různými hudebními žánry. Sérii koncertů zahájí 7. července ve 20 hodin českobudějovická kapela Turkey Buzzards a diváky roztančí ve stylu rhytm & blues a rockabilly. V průběhu léta zazní také indie folková hudba kapely Sunnplugged nebo akustický rock v podání skupiny Oni. Koncertní a zároveň letní sezónu stylově zakončí Triostrun se svým mixem jihoamerických a karibských not.  

 

Jedinečnou světelnou podívanou zajistí speciální světla měnící průběžně barvy. „Speciální večerní osvětlení přímo vybízí k noční romantické procházce. Na Stezku ale mohou vyrazit také ti, kteří si nechtějí nechat ujít jedinečnou podívanou při západu slunce nad Lipnem. Magickou atmosféru v obou případech vždy umocní ještě živý koncert a bude opravdu z čeho vybírat,“ zve turisty Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů na Lipně. 

 

Koncertní pódium a současně hlediště bude tvořit 40 metrová vyhlídková věž Stezky korunami stromů. Na diváky čeká tradičně mix různých hudebních žánrů. Představí se blues, accoustic rock, indie folk, ale také keltská a irská hudba, ale také swing či třeba reggae pop. Koncerty se budou pořádat každé letní úterý, Stezka bude otevřena vždy od 9.30 do 23 hodin. Prodlouženou provozní dobu bude mít i lanová dráha, která návštěvníky bezpečně dopraví na vrchol Kramolína. Dostat se ke Stezce lze ale také značenou turistickou trasou nebo tzv. stezkabusem.

 

Koncerty jsou pro návštěvníky již zahrnuty v ceně vstupného a pořádat se budou vždy od 20 do 22 hodin

Přehled letních koncertu na Stezce korunami Stromů Lipno

 

7.7.         Turkey Buzzards

-          rhytm & blues a rockabilly

-          Českobudějovická kapela, kterou tvoří Christopher Mark Steer ze Skotska (zpěv, flétny, balkánské dudy) a Radek Jeřábek (elektrická a akustická kytara, foukací harmonika, zpěv). Večerem zazní původní americké tradicionály, vlastní tvorba a také písně jednoho z nejvýznamnějších amerických zpěváků – Johnyho
Cashe.

 

14.7.       Jitka Malzyk & Vojtěch Jindra

-          současná irská hudba

-          Setkáním dvou zkušených hudebníků se propojují a vzájemně rezonují dva hudební světy. Jitka Malzyk hrající na housle a Vojtěch Jindra s akustickou kytarou předvedou současnou irskou hudbu na Stezce. V této komorní sestavě, které nechybí nasazení a radost ze hry, vyniká zvuk obou nástrojů a díky osobitému stylu hráčů vzniká originální autorská hudba.

 

21.7.       Never been 2 Jamaica

-          folk, reggae pop

-          Tihle chlapíci sami nazývají svůj styl "ukulele chillax" nebo "rasta folk". Třetí červencové úterý se během noční prohlídky budete při jejich písních pohybovat někde mezi folkem, reggae a popem – ale co je nejdůležitější – budou Vás bavit. Never been 2 Jamaica je velmi oblíbená českobudějovická kapela a to díky písním veselým i smutným, rychlým i pomalým, ale vždycky písním od srdce.

 

28.7.       Alena Pekařová Trio

-          keltská a klasická hudba

-          Lahodný zvuk keltské harfy v prostředí Stezky korunami stromů a setmělé lipenské přírody. Alena Pekařová na nástroj, který je v Čechách poměrně vzácný, i velmi dobře improvizuje. Jako hosty si pozvala Annu Novákovou a její libé housle a Ivana Rea, který ji doprovodí na akordeon a perkuse.

 

4.8.         Naked Proffesors

-          Klasický „irish“ styl

-          Necelé dva roky fungující českobudějovická kapela dokáže roztančit velké sály, ale i intimně zahrát ve ztišeném lese. Zahraje vám irské lidovky, námořnické shanty písně, covery anglických a amerických písničkářů anebo songy kapel jako Johnny Flynn, Mumford and Sons čo Flogging Molly. Uslyšíte housle, mandolínu, banjo, kytaru a známé písně v klasickém „irish“ stylu.

 

11.8.       Sunnplugged

-          indie folk

-          Josef Fojta a Jan Reindl tvořící Sunnplugged, to jsou autorské i převzaté kytarovky s piánem. Budějovický kytarista a zpěvák Josef Fojta vystupuje se svými kapelami na podiích již od svých 15 let a je to na jeho vyhranosti skutečně znát. S trochou nadsázky bychom jej mohli nazvat jihočeským Glenem Hansardem. Ale vážně, pokud někde potkáte jeho současnou bluesrockovou kapelu Mustang Bluesride, jděte si je poslechnout. Budete koukat, jak skvělá muzika se v Jižních Čechách hraje.

18.8.       Oni

-          accoustic rock

-          ONI jsou tři hlasy, kytary a dechy, české texty a živelná rytmika. Příběhy jako víno, horečný vícehlas, básnivý saxofon, kytary, co sladce pálí a rytmika pružná a pevná jako most. Nejhlučnější z tichých, nejhrubší z jemných.​ Kapela s písněmi samozřejmě o lásce. To je romantický večírek nejen pro zamilované, s dotyky špiček šumavských smrkových obrů.25.8.       Triostrun

-          swing, jazz, latina

-          Triostrun, to je mix jihoamerické a karibské nálady u jihočeského moře. Latina, swing a jazz ve vlastních úpravách. Trio tvoří Marcela Brožová, která má za sebou bohaté zkušenosti a je označována za multuinstrumentalistku (ukulele/zpěv), Adam Pavlíček (kytara) a Marek Ferenc (housle).