DSC_0188

Pletení pomlázky / Stezka korunami stromů / Lyžování za mimosezónní ceny / Kola, in-line, koloběžky

  • Bílá sobota; 26. 3. 2016 – program pro rodiny – Stezka korunami stromů & Chata Lanovka
  • Lyžování za mimosezónní ceny – s Lipno.card výhodněji o 20 %
  • Velký pátek; 25. 3. 2016 – otevření letní půjčovny sportovního vybavení
  • Velikonoční pondělí; 28. 3. 2016 – ukončení lyžařské sezóny

Lipno nad Vltavou, 17. 3. 2016 – Na letošní Velikonoce se těší nejen děti, ale i dospělí. Poprvé bude totiž státem nařízené volno i na Velký pátek. Velikonoční prázdniny se tak stávají skvělým datem pro cestování. Například na Lipně bude na sjezdovkách ještě dostatek sněhu pro lyžování, ale zároveň lze předpokládat, že se dá podniknout výlet na kolech. Počasí této kombinaci doslova přeje. Lipno patří dětem celý rok a i na velikonoční sobotu je v Chatě Lanovka a u Stezky korunami stromů připraven rodinný den. „Podle tradice se má na Bílou sobotu uklízet a vše chystat na Boží hod. Chlapci a mladí muži se mají věnovat pletení pomlázky z vrbových proutků a děvčata by měla zdobit vajíčka,“ přibližuje tradice Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů Lipno. „Pro návštěvníky, hlavně pro ty menší, jsme přichystali celou řadu aktivit. Začínáme v 10 hodin v Chatě Lanovka s tzv. tvořivými dílnami, ale hlavně se budeme odpoledne u Stezky korunami stromů společně učit plést pomlázku,“ upozorňuje Pekárek a dodává, že proutků bude opravdu dost pro každého.

Lyžařská sezóna na Lipně končí na Velikonoční pondělí, tj. Skiareál je v provozu až do 28. března 2016. „Sjezdovky jsou skvěle připraveny a návštěvníci si mohou o Velikonocích užít skvělou lyžovačku za mimosezónní ceny,“ upozorňuje na příhodné klimatické podmínky Petr Dušek, ředitel Skiareálu. Díky Lipno.card lze získat dvou a vícedenní skipas o 20 % výhodněji a děti do 6 let lyžují celý den pouze za 20 Kč. „Na Velký pátek, tj. 25. března poprvé otevíráme půjčovnu Intersport rent Kapitanát, kde si lze půjčit kola, koloběžky nebo in-line brusle a vyrazit na projížďku po Jezerní cyklo-inline stezce,“ říká Dušek a prozrazuje ideální kombinaci pro velikonoční víkend: dopoledne lyže a odpoledne kolo.

Velikonoce na Lipně si samozřejmě užijí hlavně rodiny s dětmi. Ty mohou zkusit poslední lyžování letošní zimní sezóny, ale zároveň se projet na kole, in-line bruslích nebo navštívit Stezku korunami stromů. Její adrenalinové stanice, na kterých se musí překonat strach, baví malé i velké. Zároveň se dozvíte i něco o hospodářském využití lesa a než vystoupáte točitou vyhlídkovou věží až na vrchol, můžete prověřit svoje znalosti s kvízovými otázkami. Ty jsou rozmístěny na jednotlivých sloupech po cestě vzhůru.

Tip: Velikonoce na Lipně. Na Bílou sobotu je připraven program pro rodiny s dětmi. Začíná v 10 hodin tvořivými dílnami v Chatě Lanovka a pokračuje odpoledne přímo pod Stezkou korunami stromů (13 – 15 hodin). Děti se zde mohou naučit plést pomlázku nebo si zasoutěžit v hledání velikonočních vajíček. Probíhat budou také soutěže v jízdě zručnosti na koloběžce a za příznivého počasí bude v provozu i 52 metrů dlouhý tobogan na Stezce korunami stromů, která je otevřena každý den – v březnu od 10 do 16 hodin. Lyžovat na skvěle připravených pistách lze až do Velikonočního pondělí. Zároveň již ale bude nachystaná Jezerní cyklo-inline stezka.

„Lipno je destinace tzv. children friendly. Jsme zaměřeni na rodiny s dětmi a ty se u nás cítí dobře. O Velikonocích by se děti měly nejen bavit, ale také se naučit něčemu novému. Umět plést pomlázku a moci si ji odvézt je jen začátek. Na Stezce korunami stromů jsou informační tabule, ze kterých se mohou dozvědět, jaké procesy je nutné v lese na jaře udělat. Je to zábava a zároveň učení,“ láká k velikonoční návštěvě Filip Pekárek.

Petr Dušek ze Skiareálu doplňuje, že sobotní program začne v 10 hodin v Chatě Lanovka, ve 13 hodin bude následovat přesun ke Stezce korunami stromů a pletení pomlázek. Děti s účastnickou kartou budou mít stezkabus zdarma, sobotní vstup do Aquaworldu o 50 % výhodněji a v Chatě Lanovka získají k menu zdarma ještě velikonoční sladkou pozornost.

Stezka korunami stromů Lipno má před sebou již pátou letní sezónu. Stále je to český fenomén. Je v celé své délce bezbariérová a na dřevěný chodník vedoucí mezi korunami vzrostlých stromů může tak skutečně každý. Od rodin s dětmi ještě v kočárku až po hendikepované návštěvníky. Výhled z 40metrové vyhlídkové věže je pro mnoho návštěvníků fascinující a na Stezku se opakovaně vrací. Stezka měří 675 metrů a kromě nádherných výhledů, adrenalinových zastavení, kde je nutné překonat trochu strachu, nabízí i jízdu jedním z nejdelších suchých tobogánů v ČR.