shell-2152029_1920
  • Velikonoční prodloužený víkend láká k cestování 
  • Tvořivé dílny, pletení pomlázek, hledání vajíček | 20. 4. 2019 
  • Jezerní cyklo a in-line stezka připravena  

Lipno nad Vltavou, 9. 4. 2019 – Zažeňte jarní únavu během prodlouženého velikonočního víkendu. Čtyři dny volna jsou již dost na to, abyste vyrazili s rodinou na první krátkou dovolenou. Těšíte se na kolo? Chcete si vyzkoušet sjezdové koloběžky? Nebo si třeba na den půjčit elektročlun? Lipno je ideální destinace, kde můžete každý den zažít něco jiného. „Aktivní rodiny si na Lipně mohou naplánovat opravdu pestrý program, a přitom není třeba mít veškeré sportovní vybavení,“ láká k velikonoční návštěvě Lipna Vojen Smíšek a dodává, že zdejší půjčovny jsou skvěle vybaveny. „Skvělým tipem na začátek je návštěva Stezky korunami stromů Lipno s pletením pomlázek,“ upozorňuje Smíšek na velikonoční doprovodný program, který bude probíhat na Bílou sobotu. 

U Stezky korunami stromů Lipno bude v sobotu 20. dubna 2019 probíhat již tradiční pletení pomlázek. Každý, kdo dorazí, si může sám nebo se zkušeným mistrem proutkařem vyrobit pomlázku na pondělní koledu. „Každý rok tu učíme desítky malých kluků, jak nachystat správnou pomlázku. Proutků bude dost pro každého,“ slibuje Vojen Smíšek, mluvčí Lipna. Během sobotního programu nebudou chybět ani tvořivé dílny nebo si mohou děti zasoutěžit v hledání vajíček.  

Lipno je připraveno na další letní sezónu. „Stezka korunami stromů je v provozu celý rok, ale právě na Velikonoce je pozorování lesa a výhled na Lipenské jezero opravdu úchvatný,“ upozorňuje Vojen Smíšek. V provozu jsou samozřejmě již všechny půjčovny sportovního vybavení. Na prodloužený víkend tak můžete cestovat relativně nalehko. Při nepřízni počasí láká turisty Aquaworld nebo Hopsárium. 

„Program pro děti začíná v 10 hodin tvořivými dílnami v Chatě Lanovka. Poté lze využít Stezkabus (zdarma s účastnickou kartou) a dojet společně s lišákem Foxem ke Stezce korunami stromů, kde program pokračuje,“ upřesňuje Vojen Smíšek. 

Tip: Velikonoce na Lipně. Na Bílou sobotu je připraven program pro rodiny s dětmi přímo pod Stezkou korunami stromů. Děti se mohou naučit plést pomlázku nebo se zúčastnit tvořivých dílen. Za příznivého počasí bude v provozu i 52 metrů dlouhý tobogan na Stezce korunami stromů, která je otevřena každý den – v dubnu od 10 do 18 hodin. Na Lipně sezóna nikdy nekončí…

 

Program | Bílá sobota – 20. 4. 2019: 

10:00 – 12:30    tvořivé dílny | Chata Lanovka – salonek  

13:00        odjezd Stezkabusem s lišákem Foxem ke Stezce korunami stromů   

13:00 – 15:00    pletení pomlázek a hledání vajíček u Stezky korunami stromů