Stezka korunami stromů Lipno / Možnosti v okolí

Až prozkoumáte Stezku

Vydejte se do Království lesa!

O království lesa

Už pět let se procházíte po naší Stezce korunami stromů. Vše, co se odehrává pod ní, prožijete díky novému Království lesa. Čeká vás úžasné lesní hřiště, jež nasálo nenapodobitelnou atmosféru a rukopis, který umí jen příroda. Zvlášť ta šumavská.

V novém Království lesa najdete několik desítek atrakcí a herních prvků. Některé z nich vznikly přímo na míru tomuto nádhernému zákoutí šumavské přírody. Strávíte u nás hodiny zábavou, která je určena pro všechny generace.

Více informací

Najděte si čas

i na další lipenské atrakce, sezóna na Lipně totiž nikdy nekončí! Přímo u centrálního parkoviště se nachází oblíbený Lanový park Lipno. V budově Chaty Lanovka najdete půjčovnu do Bikeparku, obchod Intersport a restauraci. V blízké vzdálenosti se nachází vodní ráj Aquaworld Lipno, Hopsárium, půjčovny Intersport rent, Bobová dráha Lipno a další restaurace a bary.

Půjčovna lyžařského vybavení

Půjčovna kol

Půjčovny sportovního vybavení INTERSPORT Rent v areálu disponují jízdními koly mnoha typů. Naleznete zde treková a horská kola na výlety kolem jezera, elektrokola pro pohodlnou jízdu, odpružená kola a fatbike na Floutrejl i speciální sjezdová kola vhodná do bikeparku. Půjčovny nabízí i silniční koloběžky, in-line brusle nebo například dětské vozíky za kolo a další příslušenství a pomůcky.

Více informací
Půjčovna plavidel

Půjčovna plavidel

Hladina Lipna vybízí k plavbám na lodi. Půjčovna INTERSPORT Rent Kapitanát nabízí hned několik možností, jak okusit romantickou vyjížďku po jezeře. Na výběr máte elektročluny, motorové čluny nebo malé plachetnice. Výhodou je, že kapitánem těchto lodí můžete být bez jakékoliv licence.

Více informací

Lanové dráhy Lipno

Pro větší komfort letní turistiky jsou i v letní sezóně v provozu lanové dráha. Turisté i cyklisti je mohou využít k pohodlnějšímu dosažení svých oblíbených míst a tras. Jezerní lanová dráha slouží jako hlavní dopravní prostředek k dosažení Stezky korunami stromů Lipno. Jízda nahoru je příjemným zpestřením a zážitkem nejen pro děti. Jízda dolu naopak skýtá překrásný pohled na lipenské jezero a Jezerní sjezdovku. Pěší turisté a návštěvníci Floutrejlu a Bikeparku ocení lanovku Promenádní, která je vyveze zpět na začátek obou tratí.

Více informací

Vodní radovánky a relaxace za každého počasí

Vodní ráj Aquaworld je skvělým místem, kde je možné relaxovat za každého počasí. Můžete zde odpočívat ve vířivce a při tom se kochat nádherným výhledem na lipenské jezero nebo si zaplavat v plaveckém bazénu. Hned u vchodu se nachází Hopsárium - svět zábavy plný skluzavek, prolézaček a nafukovacích atrakcí.

Více informací

Bikepark Lipno

Klopené zatáčky, terénní vlny, skoky a dřevěné lávky. To je nový Bikepark Lipno. Dvě tratě s rozdílnou obtížností tvoří dohromady 3 km dobrodružné a zábavné jízdy na odpruženém kole, kterou si užijí začátečníci i zkušení jezdci! Pohodlná přeprava bikerů je zajištěna čtyřsedačkovou lanovkou Promenádní. Veškerou potřebnou výbavu najdete v půjčovně Bikepark rent u centrálního parkoviště.

Více informací

Floutrejl - rodinná terénní cyklotrasa

Projeďte si s rodinou nový Floutrejl, 5 km dlouhý zábavný sjezd lesem, který zvládnou i děti od 6ti let. Trasa Vás zavede na severní svahy areálu, projedete několika typy šumavských lesů a objevíte skrytá zákoutí místní přírody. Před koncem jízdy se můžete občerstvit v kiosku U Yettiho a zpět na kopec se dostanete pohodlnou čtyřsedačkovou lanovkou Promenádní. Trať je na navržena pro bezpečnou a plynulou jízdu, kterou si nejvíce užijete na odpruženém kole nebo fatbike.

Více informací

Frisbee Park Lipno

Pro hosty Lipenska nabízí Active Park Lipno výjimečnou aktivní odpočinkovou novinku, kterou je Frisbee Park Lipno. Zaházejte si diskem na nadzemní kovový koš. Hra je určena pro všechny věkové kategorie. Hřiště je zdarma!

Více informací

Bobová dráha

21 zatáček, 2 tunely a terénní zlomy, celková délka 1 km. To vše nabízí bobová dráha na kopci nad lipenským jezerem. Děti od 3 let jezdí s rodiči, od osmi let bobujete sami nebo ve dvojici.

Více informací

Lipno bez bariér - nabídka pro handicapované hosty

Lipno je ideální destinace i pro handicapované a to jak v létě, tak v zimě. Díky projektu Lipno bez bariér mohou prožít plnohodnotně svojí dovolenou na Lipně v jakémkoliv ročním období.

Více informací

Sjezd na koloběžce

Cestu od Stezky zpět na parkoviště si můžete zpestřit sjezdem na koloběžce. 3,5 km dlouhou trasu, vedoucí po asfaltových a lesních cestách, snadno zvládnou i rodiny s dětmi. Koloběžky naleznete v půjčovně u horní stanice Jezerní lanovky, poblíž Stezky korunami stromů.

Více informací

Lanový park Lipno

Lanový park vystavěný v pohodlném příjemném prostředí centrálního parkoviště je ideální odpočinkovou avšak lehce adrenalinovou aktivitou, která zpestří letní dovolenou jak rodin, tak skupin na Lipně.

Více informací

Infocentrum Lipno

Infocentrum na "lipenské promenádě" vám celoročně poskytuje informace o Lipensku, bezplatný ubytovací servis a také je ideálním místem k zakoupení suvenýrů pro vaše blízké.

Více informací

Už víte, co budete na Lipně dělat?

Podívejte se, jak se k nám dostanete

Kudy k nám