Stezka korunami stromů Lipno / Stezku rozezpívají ptačí hodiny

Ptačí hodiny
Každý, kdo vyrazí do Lipna nad Vltavou by si neměl nechat ujít ani výlet na Stezku korunami Stromů. Tu navštívily během sedmi let už přes dva milióny návštěvníků, kteří se mohou těšit na celou řadu novinek. Patří mezi ně i ptačí hodiny, které jsou na vrcholu stezky. 
Specializovaná firma je přivezla na začátku letošní sezóny a od té doby patří mezi největší zábavu v celém areálu. Vyhledávají je především děti, ale také dospělí. Ptačí hodiny rozhodně neměří čas, ale mají především vzdělávací charakter. Díky ptačím hodinám poznají i nejmenší děti, jaké zvuky vydávají jednotlivé druhy ptáků. 
Ptačí hodiny dokáží vydávat zvuky například jako tetřev hlušec, sýkora koňadra, brhlík lesní, holub doupňák, křivka obecná, rehek zahradní i další ptáci. Na hodinách je zastoupené především také ptactvo, které žije na Šumavě a návštěvníci potom i po zvuku poznají v přírodě, že se setkali s chráněným tetřevem hlušcem. Ptačí hodiny doplňují také výborně ptačí stezku, která byla na Stezce korunami stromů instalovaná v loňském roce. Po prohlídce ptačích hodin se vydávají turisté dolů ze stezky a mohou zvolit i adrenalinovou cestu tobogánem, který vede středem věže a patří mezi nejdelší svého druhu v republice.