Stezka korunami stromů Lipno / Akce & Soutěže

 

Nejbližší akce

Lipno dětem aneb Mikuláš naděluje

Lipno dětem aneb Mikuláš naděluje

7. prosince 2019

7.prosince se bude konat na Stezce korunami stromů tradiční mikulášská nadílka. Je to ideální příležitost pro kratší rodinný výlet. Mikulášská družina bude mít pro všechny děti připraveny dárky, ale také úkoly. Samozřejmě nebudou chybět ani čerti. Pěkná básnička nebo písnička na Mikuláše udělá rozhodně dojem a odmění ji sladkým překvapením. Z centrálního parkoviště v Lipně nad Vltavou se ke Stezce korunami stromů dostanete krátkou procházkou nebo stezkabusem.


14. prosince
více

Slavnostní zahájení zimní sezóny

Tradiční oficiální zahájení zimní sezóny ve...

21. prosince
více

Zdobení stromečku s lišákem Foxem

Přijďte si po lyžování užít zábavu s lišákem...

24. prosince
více

Vánoce s lišákem Foxem

Vánoční dopolední lyžování s lišákem Foxem. Na...

1. ledna
více

Novoroční výstup na Stezku korunami stromů

Tradiční výstup na novoroční Stezku. Každý...

4. ledna
více

Tři králové ve Skiareálu Lipno

Již tradičně přivítáme tři krále ve Skiareálu...

25. ledna
více

Rossignol Demo Tour 2020

Stanové městečko poskytne lyžařským nadšencům...

Můj lipenský zážitek

Na Vašem zážitku nám záleží!

Zažili jste na Lipně něco neopakovatelného a chcete se s tím svěřit ostatním? Chcete návštěvníkům poradit, jak si Lipno pořádně užít? Máte návrhy na zlepšení nebo tipy na nové atrakce, které vám chybí? Nebo naopak Vám něco vadilo a chcete to změnit? Neváhejte a napište nám Váš lipenský zážitek.

Fotografie

Odesláním formuláře souhlasíte s pravidly soutěže.


Marie Rojíková
čtvrtek, 7. srpna 2014
Stezka korunami stromů

byli jsme jako celá rodina na Lipně byl krásný slunečný den, neměli jsme ani zdání co nás tam čeká jaký budou zážitky co se stane,,...
Prošli jsme se procházkou ke stezce korunami stromů- no nádherný pocit okolí soutěže než se dojde až na vrchol.. Děti se sjeli skluzavkou dolů a my dospělí jsme šli dolů lesem no nádhera. Zašli jsme si na oběd do jedné restaurace - hospody ale když jsme viděli co nám donesl číšník za jídlo- brambory- hranolky -krokety totálně připečené maso bylo jak kámen byli jsme v šoku,jak si toto může dát hostům sebrali jsme se a zašli jsi na jiné jídlo tam to bylo vynikající.....Měli jsme čas tak jsme si všichni řekli že by jsme mohli zkusit nějakou tu atrakci lanou dráhu, bobovou tak jo tak se šlo... koupili jsme si lístky a čekali řadu až jsme se dočkali a jeli nahoru až najednou se zatahovalo a my jsme si nemysleli že by mohl přijít déšť a najednou se spustil silný déšť a něž jsme dojeli dolů byli jsme na kost mokří a tolik špinaví až jsme se museli všemu smát.naštěstí naši chlapi nejeli tak šli k autům přijeli pro nás a my jsme se mohli převléci do čistých věcí, no zkrátka vypadali jsme jak strašáci do zelí ....


Alena Řeháčková
čtvrtek, 7. srpna 2014
Stezka korunami stromů

Na Lipně jsem byla několikrát jako dítě, ale už i jako dospělý. Asi nejraději vzpomínám na vandrování kolem Lipenské přehrady. Kochali jsme se krásnou přířodou, spali pod širákem, nachodili s bagáží na zádech spoustu kilometrů...Bylo nám tehdy asi dvacet roků. Vandrování jsme zakončili v Horní Plané. V domečku, který stojí pár desítek metrů od vody žije kamarádka, kterou jsem poznala při studijích. Přespali jsme v jejich zahradním domku, měli jsme výhled na Lipenskou přehradu. Ráno jsme se nacpali palačinkami a cestovali vlakem domů.


Jitka Havlikova
čtvrtek, 7. srpna 2014
Stezka korunami stromů

Naš zážitek z lipna má nekolik podob moc pekny je tobogan, lanovka byl taky vely zazitek hlavne pro deti a co je moc povedene psi klece proste super rodinna dovolena:-)

Jitka Havlikova

Gabriela Hrubešová
čtvrtek, 7. srpna 2014
Stezka korunami stromů

Dobrý den, jsem z Pardubického kraje, Lipenskou přehradu jsem jako dítě se svými prarodiči navštívila několikrát. Příběh, který jsem se rozhodla Vám vyprávět, se odehrál v druhé polovině osmdesátých let. Můj děda, rodák ze Šumavy, ač cestu autem od nás velice dobře znal, bohužel jednou při cestě na Lipno, někde poblíž přehrady, zabloudil. Myslím, že tehdy byla někde nějaká objížďka. Už nevím přesně v jaké vesnici, nám jakýsi pán poradil kudy máme jet. Děda, poslouchaje jeho rady, dojel až na rampu jakési vojenské raketové základny, kde nás zastavil voják se samopalem.
Zřejmě, když viděl překvapeného dědu, rozlobenou babičku a vzadu dvě děti, usoudil, že zřejmě nebudume špioni a rozhodl se po nás nestřílet. Nakonec vše dobře dopadlo a prázdiny s babičkou a dědou byly jako vždy nejkrásnější.


Hani Vodičková
středa, 6. srpna 2014
Stezka korunami stromů

Stezku jsme plánovali už nějaký ten roček, dva a v červenci to konečně klaplo. Ono to není jen tak letět doslova na druhou stranu republiky :-). Nevím, jak se nám to podařilo, ale sehnali jsme ubytko přímo v nádherném Krumlově a za "pár hrušek", zabydleli se,vyspali a ráno hurá na Lipno.
První dech beroucí zkušenost jsme zaznamenali, když jsme se k lanovce dostali na první dobrou. Všude je dostatek ukazatelů, super :-). Ovšem druhý zážitek ten první předčil. Představte si. Pod Stezkou je obrovské spádové parkoviště a je BEZ PLAT NÉ :-)...takže za nás další palec nahoru. Byli jsme mezi prvními návštěvníky, přívstali jsme si, a vyplatilo se. Lanovka nas svěží voňavou přírodou vyvezla na kopec a začalo jít "do tuhého" :-)...tralala, velmi jsme se těšili a tralala, konečně jsme tadyyy....jo, a tralala, je tady nad očekávání nádherně :-).
Prostě, abych to zkrátila :-)...třetím dech beroucím zážitkem byla Stezka samotná, resp. výhledy z ní. Milujeme přírodu a tohle jsme si vážně užívali. Já se dokonce nechtěla Stezky vzdát, tak jsem se na jejím konci otočila a šla ji znovu :-)). Úžasné a ....děkuji...díky všem, kteří její "spáchání" mají "na triku" :-).
Doporučuji i dalším známým, ale dnes už to ani není potřeba, protože mám pocit, že o Stezce už vědí všichni ;-).