Z technických důvodů je mimo provoz plošina pro vozíčkáře v nejvyšším patře. Zbytek stezky je bezbariérově přístupný. Děkujeme za pochopení.

Další Stezky

První Stezka korunami stromů, Národní park Bavorský les

První a svého času i nejdelší stezka korunami stromů na světě byla otevřena v září roku 2009, její délka je 1300 m. Přístupová cesta k největšímu parku tohoto druhu na světě se nachází u parkoviště vedle výběhů pro zvěř. Nástupní věž je vybavena výtahem, který umožňuje pohodlný a volný přístup důchodcům, vozíčkářům i rodičům s kočárkem.

Po lávce převážně z dřevěné konstrukce, která je opatrně zasazena do smíšeného lesa, je každý návštěvník obohacen o nefalšovaný přírodní zážitek. Tento neskutečný zážitek je umocněn didaktickými a orientačně smyslovými elementy, které se nacházejí podél celé stezky. Zde poznáte nezapomenutelnou zdejší krajinu a její různé životní formy v nové dimenzi.

Lávka dlouhá 1300m je zakončena 44m vysokou vyhlídkovou věží, ze které se naskýtá fantastický a bezmála neomezený výhled: směrem k vrcholu Luzný na neosídlenou oblast lesní divočiny, druhým směrem na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa, s Alpami na obzoru.

Stezka korunami stromů sestupuje zpět na zem u domu Hanse Eisenmanna, kde se nachází informační centrum.

V bezprostřední blízkosti „Stezky korunami stromů“ se nachází areál zvířecích výběhů. V rozmanité lesní krajině na okraji Národního parku bylo zřízeno 16 velkých obor a voliér, které byly spojeny do areálu zvířecích výběhů v centru Národního parku Luzný. Aktuálně zde žije 36 různých domácích druhů ptáků a savců.

Stezka korunami stromů na ostrově Rujána v Baltském moři

Od 15. června 2013 je pro návštěvníky otevřeno nové přírodní zážitkové centrum na ostrově Rujána. Již třetí Stezka v korunách stromů s interaktivní výstavou a gastronomií jsou novou atrakcí na ostrově Rujána v Baltském moři. Celková délka stezky je 1250m a výška orlího hnízda 40m.

Malí i velcí návštěvníci zde mohou získat zcela nové, neobvyklé vjemy a zážitky: vystoupat k vrcholu starých buků po bezbariérové stezce korunami stromů, výletem s průvodcem ke zde nejznámějším pazourkovým polím nebo návštěvou dvou velice zajímavých výstav.

Vrcholem stezky je 40 metrů vysoká věž, tato věž byla vystavěna v podobě orlího hnízda.  Z výšky 82 metrů nad mořem se nabízí nádherný pohled na jedinečnou krajinu ostrova Rujána v Baltském moři. Se špetkou štěstí mohou návštěvníci sledovat orla mořského při jeho výletech krajinou. Po vzrušujícím výletu vás zve k příjemnému posezení restaurace „Boonhus“ u pokrmů typických zdejšímu regionu a sezonní kuchyně.

Stezka v pohoří Černý les (Schwarzwald)

Stezka v korunách stromů Černý les (Schwarzwald) Vám umožní poznat přírodu z úplně nové perspektivy. Mezi buky, jedlemi a smrky impozantního horského smíšeného lesa se na horu Sommerberg v Bad Wilbachu vine 1.250 metrů dlouhá stezka sahající až do výšky 20 metrů. Nejvyšším bodem této v září 2014 otevřené stezky v korunách stromů je téměř 40 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou, ze které je možné si vychutnat jedinečný výhled na celé pohoří Černý les (Schwarzwald). Díky své bezbariérové konstrukci je stezka vhodná pro všechny věkové skupiny stejně jako pro vozíčkáře nebo rodiny s dětskými kočárky. 

Přírodní materiály stezky nabádají návštěvníky okolní přírodu cítit a vnímat novým způsobem. Objevte ptáky, malá zvířata, hmyz a nesčetné rostliny, které je možné v různých výškách stezky v korunách stromů pozorovat z úplně jiné perspektivy. Harmonická trasa stezky a její pravidelné pozvolné stoupání vzbuzují pocit, že se vznášíte vysoko nad zemí.

Po celé délce stezky jsou v pravidelných odstupech umístěné malé balkóny s didaktickými zastávkami, které návštěvníky informují o místní přírodě a životě zvířat, a tak nenásilně zprostředkovávají vědecké poznatky o pohoří Černý les. O to, aby nepřišla zkrátka ani zábava, se na stezce starají malé odbočky, na kterých je možné si pro změnu naprosto bezpečným způsobem vyzkoušet udržení rovnováhy nebo šplhání ve výškách. 
Od dubna 2015 očekává návštěvníky stezky v korunách stromů další atrakce: 55 metrů dlouhý tunelový tobogán vedoucí vnitřní částí vyhlídkové věže slibuje neobyčejný zážitek při jízdě dolů.

Ať už je kolem svěží, čerstvá zeleň na jaře, malebné zbarvení lesa na podzim nebo stříbřitá vrstva první sněhové pokrývky – procházka po stezce v korunách stromů je v každé roční době úžasným přírodním zážitkem.
Ke stezce v korunách stromů v Černém lese se pohodlně dostanete letní horskou dráhou z Bad Wildbadu. Je zde k dispozici výhodná kombinovaná vstupenka – zahrnuje jízdenku nahoru a zpět do údolí a vstupenku na stezku korunami stromů.

Stezka korunami stromů Saarschleife

Od června 2016 otevírá Stezka korunami stromů nové perspektivy také na jednom z nejznámějších výletních cílů Sárska, v Saarschleife. Nad vyhlídkovým místem zvaným Cloef vede mezi buky, duby a douglaskami místního smíšeného lesa 1.250 metrů dlouhá stezka z přírodního douglaskového a modřínového dřeva. Ve výšce od tří do třiadvaceti metrů mají návštěvníci možnost se přiblížit životu v lese dosud nepoznaným způsobem.

Podél stezky se nacházejí dětem přizpůsobené didaktické zastávky, kde se nejen malí objevitelé mohou dozvědět mnohé o lese a jeho obyvatelích. O zábavu se při procházce po Stezce postarají také hrací zastávky s různými balančními prvky a skluzavka. Vrcholem návštěvy na Stezce korunami stromů Saarschleife je architektonicky jedinečná, 42 metrů vysoká vyhlídková věž. Když po půlkruhových rampách dojdete až k vyhlídkové plošině, otevře se Vám jedinečný panoramatický výhled na oblast Saarschleife a okolní krajinu přírodního parku Saar-Hunsrück.

Další zvláštností sofistikovaně vybudované stavby je, že jak Stezka, tak vyhlídková věž se obešly bez schodů. Díky tomu se na ní mohou pohodlně pohybovat i návštěvníci na vozíku, s oporou nebo dětským kočárkem.

Vrcholným zážitkem jsou pro návštěvníky speciálně pořádané akce, při kterých je jim umožněno navštívit Stezku mimo běžnou otevírací dobu a na vlastní oči vidět, jak nad oblastí Saarschleife vychází slunce.

První Stezka korunami stromů na Slovensku – Bachledka

O nádherách slovenské přírody se není třeba rozepisovat. Společně s místními partnery se nám podařilo pro novou stezku najít fantastické umístění uprostřed Pieninského národního parku. Z věže ve výšce 32 metrů však kromě úžasné přírody Pienin odhalí štíty Belianskych Tatier nebo malebné Zamagurie.

Délka této tatranské stezky přesahuje 1 200 metrů. Krátce po otevření se stala turistickým hitem a láká početné skupiny návštěvníků i z Vysokých Tater. Výhodou je skvělé zázemí střediska Bachledka, které nabízí bezpočet sportovních aktivit pro všechny věkové kategorie.

První rakouská Stezka Salzkammergut

V srpnu 2018 otevřela své brány první stezka Erlebnis Akademie AG v Rakousku. Již z dálky můžete vidět vyhlídkovou věž Stezky korunami stromů Salzkammergut na cestě do hornorakouského města Gmunden, vysoko na vrcholku Grünbergu. Lanovka Grünberg poskytuje snadný přístup k 1400 metrů dlouhé bezbariérové ​​stezce a nabízí jedinečný výhled na celý Gmunden. Díky řadě fantastických výhledů na okolní horskou krajinu a na Traunsee se stává procházka po vrcholcích stromů zvláštním zážitkem. Pro srdce malých i velkých průzkumníků jsou podél dřevěné stavby učební stanice, které sdělují vzrušující a zajímavá fakta o přírodě a životním prostředí. Na adrenalinových stanicích je nutné překonat různé překážky a kolísavé prvky - a to vše v dechberoucích výškách. Vrcholem Stezky je 39 metrů vysoká rozhledna, ze které můžete zažít nádherný 360° panoramatický výhled na celé alpské podhůří a na Solnou komoru.
75 metrů dlouhý tobogán uvnitř rozhledny, která je přístupná přes 28 metrů vysokou platformu, slibuje výjimečný zážitek pro mladé i staré.

Stezka korunami stromů Salzkammergut je kompletně bezbariérová, takže zve k návštěvě všechny cílové skupiny od rodin s batolaty a kočárky až po skupinu seniorů. Stezku mohou snadno projít i lidé na invalidním vozíku nebo lidé, kteří mají problémy s chůzí.

Turistická oblast Traunsee v srdci Solné komory přitahuje návštěvníky nesčetnými volnočasovými aktivitami a turistickými stezkami. Objevte místa a zátoky na výletě lodí po Traunsee nebo se projděte krásným starým městem Gmunden. Pro pestrý a individuální výletní program je pro vás připraveno mnoho dalších atraktivních nabídek, jako je zámek Orth nebo místní keramická manufaktura. V bezprostřední blízkosti Stezky korunami stromů je restaurace Grünbergalm s domácí kuchyní na vysoké úrovni.

Stezka korunami stromů Pohorje

V září roku 2019 byla slavnostně otevřena první Slovinská Stezka korunami stromů, která se nachází v srdci majestátních lesů pohoří Pohorje na vrcholu hory Rogla.

Stezka dlouhá 1043 metrů Vás provede rozmanitým lesem a ukáže Vám, v čem spočívá jedinečnost místní přírody. Didaktické a vzdělávací tabule, které můžete nerušeně studovat na několika zastávkách, Vás obohatí a rozšíří vaše znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro naše malé návštěvníky, ale také pro ty, kteří zůstali mladí a neztratili dobrodružného ducha, je na Stezce umístěno několik adrenalinových stanic ve výšce až 24 metrů.

Vrcholem celé stavby je 37 metrů vysoká vyhlídková věž, která Vám díky své jedinečné poloze v nadmořské výšce více než 1 500 metrů otevře dechberoucí výhledy doslova z ptačí perspektivy.

Od června 2020 je zde instalován 62 metrů dlouhý suchý tobogán.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

Ukážeme vám, v čem je krkonošská příroda jedinečná. Spolu s námi poznáte místní lesy od kořenů až po vrcholky stromů. Stanete se součástí lesního života a setkáte se s řadou zvířat a rostlin, které nikde jinde nenajdete.

Stezka o celkové délce přes 1500 m vás provede rozmanitým lesem, kde najdete mnoho překvapení a nových věcí, které byste se měli naučit.

Pokud dáváte přednost samostudiu, můžete využít velké množství informačních tabulí, které můžete nerušeně studovat na třech zastávkách umístěných na vodorovném chodníku.

Určitě Vám bude chutnat naše lahodné občerstvení založené na místní kulinářské tradici. Myslíme také na řidiče, seniory, nejmladší návštěvníky Krkonoš, skupiny dětí a školy. Pro skupiny nabízíme také průvodce - pracovníka Krkonošského národního parku.

Stezka korunami stromů Usedom

Pátá německá stezka v korunách stromů vedená společností Erlebnis Akademie AG se nachází v Heringsdorfu na prázdninovém ostrově Usedom. Ve výšce až 23 metrů a na délce stezky 1350 metrů poskytuje nízkobariérová Stezka zajímavé informace o environmentální výchově a regionu prostřednictvím řady vzdělávacích stanic.

Při chůzi ve výšce korun stromů se otevírají jedinečné výhledy na ostrov Usedom. Z 33 metrů vysoké čtvercové rozhledny je  jedinečný výhled na Baltské moře. Jako zvláštní zážitek na horní plošině věže je 50 m² adrenalinová síť. V bezprostřední blízkosti Stezky korunami stromů je restaurace, kde si mohou návštěvníci po krásné vycházce vychutnat gastronomické poklady místní kuchyně a případně nakoupit suvenýry v obchůdku...

Stezka korunami stromů Elsass

22. května 2021 otevřela Stezka korunami stromů Alsace své brány ve francouzském Drachenbronnu. S délkou stezky (s rampou věže) 1050 metrů a výškou věže 29 metrů dřevěná konstrukce dokonale splývá s přírodou. Jako jeden z nejvyšších bodů na úpatí Vogéz nabízí vyhlídková věž jedinečný 360 ° výhled na Rýnskou nížinu, Černý les a Severní Vogézy. Několik vzdělávacích a dobrodružných stanic a skluzavka uvnitř věže zajišťují vzrušení a zábavu. Kromě toho budova se vstupem a výstupem na Stezku korunami stromů, nabízí návštěvníkům obchod se zbožím a restaurací se zimní zahradou a terasou a bezplatný kyvadlový vlak, který vede z velkého parkoviště.