Z technických důvodů je mimo provoz plošina pro vozíčkáře v nejvyšším patře. Zbytek stezky je bezbariérově přístupný. Děkujeme za pochopení.

Možnosti v okolí

Až prozkoumáte Stezku

V letní sezoně se vydejte do Království lesa!

Už jedenáct let se procházíte po naší Stezce korunami stromů. Vše, co se odehrává pod ní, prožijete díky novému Království lesa. Čeká vás úžasné lesní hřiště, jež nasálo nenapodobitelnou atmosféru a rukopis, který umí jen příroda. Zvlášť ta šumavská.

V Království lesa najdete několik desítek atrakcí a herních prvků. Některé z nich vznikly přímo na míru tomuto nádhernému zákoutí šumavské přírody. Strávíte u nás hodiny zábavou, která je určena pro všechny generace.

Více informací

Najděte si čas
i na další lipenské atrakce, sezóna na Lipně totiž nikdy nekončí! Přímo u centrálního parkoviště se nachází oblíbený Lanový park Lipno. V budově hotelu Element najdete půjčovnu do Bikeparku, obchod Intersport a restauraci Stodola. V blízké vzdálenosti se nachází vodní ráj Aquaworld Lipno, Hopsárium, půjčovny Intersport rent, Bobová dráha Lipno a další restaurace a bary.

Okolní atrakce

Lanové dráhy Lipno

Lanové dráhy Lipno
www.lipno.info/zazitky/lanove-drahy-lipno-expres-a-promenadni.html

Pro větší komfort letní turistiky jsou i v letní sezóně v provozu lanové dráhy. Turisté i cyklisti je mohou využít k pohodlnějšímu dosažení svých oblíbených míst a tras. Jezerní lanová dráha slouží jako hlavní dopravní prostředek k dosažení Stezky korunami stromů Lipno. Jízda nahoru je příjemným zpestřením a zážitkem nejen pro děti. Jízda dolu naopak skýtá překrásný pohled na lipenské jezero a Jezerní sjezdovku. Pěší turisté a návštěvníci Floutrejlu a Bikeparku ocení lanovku Promenádní, která je vyveze zpět na začátek obou tratí.

Sjezdové koloběžky

Sjezdové koloběžky
www.lipno.info/pujcovny/sjezdove-kolobezky.html

Cestu od Stezky zpět na parkoviště si můžete zpestřit sjezdem na koloběžce. 3,5 km dlouhou trasu, vedoucí po asfaltových a lesních cestách, snadno zvládnou i rodiny s dětmi. Koloběžky naleznete v půjčovně u horní stanice lanové dráhy Lipno Express, poblíž Stezky korunami stromů.

Půjčovna kol

Půjčovna kol
www.lipno.info/pujcovny/kola-a-prislusenstvi.html

Půjčovny sportovního vybavení INTERSPORT Rent v areálu disponují jízdními koly mnoha typů. Naleznete zde treková a horská kola na výlety kolem jezera, elektrokola pro pohodlnou jízdu, odpružená kola a fatbike na Floutrejl i speciální sjezdová kola vhodná do bikeparku. Půjčovny nabízí i silniční koloběžky, in-line brusle nebo například dětské vozíky za kolo a další příslušenství a pomůcky.

Půjčovna plavidel

Půjčovna plavidel
www.lipno.info/pujcovny.html

Hladina Lipna vybízí k plavbám na lodi. Půjčovna INTERSPORT Rent Kapitanát nabízí hned několik možností, jak okusit romantickou vyjížďku po jezeře. Na výběr máte elektročluny, motorové čluny nebo malé plachetnice. Výhodou je, že kapitánem těchto lodí můžete být bez jakékoliv licence.

Bikepark Lipno

Bikepark Lipno
www.lipno.info/zazitky/bikepark.html

Klopené zatáčky, terénní vlny, skoky a dřevěné lávky. To je nový Bikepark Lipno. Dvě tratě s rozdílnou obtížností tvoří dohromady 3 km dobrodružné a zábavné jízdy na odpruženém kole, kterou si užijí začátečníci i zkušení jezdci! Pohodlná přeprava bikerů je zajištěna čtyřsedačkovou lanovkou Promenádní. Veškerou potřebnou výbavu najdete v půjčovně Bikepark rent u centrálního parkoviště.

Lanový park Lipno

Lanový park Lipno
www.lipno.info/zazitky/lanovy-park.html

Lanový park vystavěný v pohodlném příjemném prostředí centrálního parkoviště je ideální odpočinkovou avšak lehce adrenalinovou aktivitou, která zpestří letní dovolenou jak rodin, tak skupin na Lipně.