Stezka korunami stromů Lipno / Akce & Soutěže

 

Nejbližší akce

Dětský den v Království lesa

Dětský den v Království lesa

30. května 2020

V sobotu 30. května budeme v Království lesa slavit svátek našich nejmilejších. Na všechny děti se těší oblíbený maskot lišák Fox. Pro každého návštěvníka bude přichystán malý dáreček, kterým doplní energii na všechny naše atrakce. Všichni jste srdečně zváni.


1. července
více

OLGA LOUNOVÁ - koncert v Camping Lipno Modřín v rámci...

Prázdniny na Lipně startují ve velkém stylu....

7. července
více

XINDL X - letní koncert na Stezce korunami stromů

Rádiové hity Ondřeje Ládka alias Xindla X rozezní...

10. července
více

Specialized Test The Best

Přijďte si vyzkoušet novinky pro letošní...

14. července
více

ANDROMEDA - letní koncert na Stezce korunami stromů

Andromeda je dívčí folková kapela z Českého...

20. července
více

8. narozeniny Stezky korunami stromů

Již osmým rokem nabízí Stezka korunami stromů...

21. července
více

NAKED PROFESSORS - letní koncert na Stezce korunami stromů

Housle, mandolína, banjo, kytara a muzika v...

Můj lipenský zážitek

Na Vašem zážitku nám záleží!

Zažili jste na Lipně něco neopakovatelného a chcete se s tím svěřit ostatním? Chcete návštěvníkům poradit, jak si Lipno pořádně užít? Máte návrhy na zlepšení nebo tipy na nové atrakce, které vám chybí? Nebo naopak Vám něco vadilo a chcete to změnit? Neváhejte a napište nám Váš lipenský zážitek.

Fotografie

Odesláním formuláře souhlasíte s pravidly soutěže.


Eva Vodičková
sobota, 7. února 2015
Lipno.ski

Před odjezdem nám bohužel, ne naší vinou, nabořili auto. Nechtěli jsme se vzdát prodlouženého víkendu bez dětí, jen ve dvou, tudíž jsme se rozhodli, že z Brna dojedeme autobusem. No přišel oříšek, jak náskládat věci na čtyři dny do co nejmenšího kufru a to včetně lyžařského vybavení + lyže a lyžáky. Vyjeli jsme v půl osmé z Brna do Prahy, z Prahy do Českého Krumlova a z Českého Krumlova do Lipna nad Vltavou - Kobylnice, zážitek veliký, nakonec dva kufry, dvoje lyže a lyžáky, nějak jsme to zvládli, víkend si užili a cesta zpět ta by byla na další kapitolu :)


František Jáchim
čtvrtek, 5. února 2015
Lipno.ski

Náš největší lipenský zážitek byl v létě na kolech. Je to už nějaký pátek, co jsme s kamarádem Liborem vyrazili na kolech na Lipno.Vyjeli jsme z vysočiny a za jeden a půl dne jsme se dostali na břeh lipenského jezera. Bylo léto, ale nás přivítal silný studený vítr jaký u nás na vysočině neznáme, skoro se nedalo jet a tak jsme uvítali otevřené pohoštění s restaurací na sjezdovce na začátku sedačkové lanovky, kde bylo teplo a vynikající jídlo. Nějak jsme se tam zapomněli, a tak nás zanedlouho po ujetí pár kilometrů překvapila tma, tak jsme honem hledali kde přespat u břehu Lipna pod širákem ve spacáku.Chtěli jsme na druhou stranu k lesu, ale žádný přívoz už nejezdil. Narazili jsme na otevřenou hospůdku u přívozu Belveder, kde byli příjemní majitelé a dovolili nám bezplatně přespat venku na terase pod stříškou, ráno pří rozednění nás pak přivítali teplou polévkou, a na to nikdy nezapomeneme a moc jim děkujeme za pomoc.


Linda Bobrová
čtvrtek, 22. ledna 2015
Lipno.ski

Před pár lety jsme tu byli na lyžařském výcviku. Lyžování bylo super a celkově jsme si to moc všichni užívali. Jeden večer jsme však měli jít plavat. Mě a mojí kamarádce moc nechtělo, zůstali jsme s údajnou "bolestí hlavy" v hotelu. Samozřejmě jsme měly přísně zakázáno opustit objekt. Ale co nás nenapadlo.. každá jsme si vzaly svoje snowboardy a šly ven. Bohužel nám naše akce, večer na snb, moc nevyšlo, protože naše skipasy byli jen na lyžování přes den. My se však nevzdaly a rozhodly se, že si kopec vyjdeme pěšky. Byly jsme přibližně v polovině jezerní sjezdovky a začaly nás opouštět síly. Jízdu dolů jsme si chtěly opravdu užít, když už nás to stálo tolik úsilí. Šly jsme do středu sjezdovky, posadily se na prkna, chytily se za ruce a s úsměvem od ucha k uchy vyjely. Všichni lidi kolem se na nás dívali. Někdo se nám vyhnul, někdo se raději zastavil a začal se smát. Byla to úžasná jízda! Moc ráda na to vzpomíná.. L.


Jaroslava Radovnická
čtvrtek, 22. ledna 2015
Lipno.info

Protože jsem dostala Vaši nabídku na pobyt u Vás, rozhodla jsem se soutěže také účastnit.

" Můj lipenský zážitek "
V minulém roce jsem se rozhodla, že navštívím Stezku korunami stromů. A protože pracuji jako učitelka ZŠ vzala jsem s sebou bandu bezvadných 60 dětí a řekli jsme si společně, že tu chceme na základě fotografií uveřejněných na webu strávit školní výlet. A tak se také stalo. Cesta z Kutné Hory byla dlouhá, ovšem naše očekávání na nové zážitky ji překonalo. Cestou jsme však měli problém. Jednoho žáčka přepadla bolest bříška a tak jsme museli na cestě volat záchranku. Bylo nám líto, že kamarád nemůže s námi dál pokračovat. Přivolaný lékař konstatoval - zánět slepého střeva!!! Ke všemu nás zradilo počasí. Lilo a lilo jako z konve, na květen zima jako v lednu a ke všemu jsme se dozvěděli, že Jižní Čechy zasáhly povodně. Strach a obavy jsem spolu s kolegyněmi na sobě nesměly nechat znát. Měly jsme s sebou naše "adoptivní" školáky. Po příjezdu k chatě Lanovka jsme mysleli, že se v mlze snad ani neuvidíme. Po příjemném uvítání s paní recepční jsme se ubytovali, navečeřeli a nechtěli lenošit. Oblékli jsme pláštěnky, obuli holínky a vyrazili do okolí. Byli jsme natěšeni prostředím, spoustou atrakcí, přívětivými pohledy domácích lidí...prostě nádhera. Mezitím jsme se informovali na našeho maroda. Na vrchol stezky jsme ten den nemohli. Ráno moudřejší večera. Druhý den jsme i za stále stejného počasí vyrazili. Zima nevadila, déšť se proměnil v mrholení. My učitelky jsme se staraly o zábavu, jen a jen aby děti ignorovaly počasí. Mezitím jsme dostali inforaci, že záplavy se budou měnit v problém a tak jsme museli odjet do svých domovů. Bohužel. Přesto jsme tu dva dny zažili neopakovatelné, nezapomenutelné zážitky. Bylo nám tu nádherně. Cestou jsme se ještě stavili v nemocnici.
No a protože nám tu bylo krásně a chceme vidět toto místo za lepšího počasí - plánujeme se vrátit. A tak se tam na nás těšte. Určitě přijedeme. Takových koutů v ČR s tak příjemným personálem je opravdu málo.


Hana Kleinová
středa, 21. ledna 2015
Lipno.ski

Jako každý rok jsme se tefili i letos na velblouda Šajtana, letos by s námi,ale i odešel, mazlík :-)

Hana Kleinová