fojta-a-reindl-a

Chybět nebude blues, jazz, hudba s nádechem nu-folku, rockabilly či klasická hudba.

Lipno, 1. července 2016 - Tradičně jako každý rok, i letos chystá Stezka korunami stromů Lipno sérií koncertů pro své letní návštěvníky. A opět se bude na co těšit. Na koncertech vystoupí kapely různých žánrů, a to včetně takových specialit jako je irská hudba. Chybět nebude blues, jazz, hudba s nádechem nu-folku, rockabilly či klasická hudba.

Koncerty se budou pořádat v červenci a srpnu, vždy každé úterý. Stezka korunami stromů Lipno bude mít v letní večery delší otevírací dobu, od 9.30 až do 23 hodin. Návštěvníci si tak budou moci podvečerní procházku Stezkou korunami stromů na Lipně prodloužit a zároveň zpříjemnit poslechem hudby. Chybět nebude ani speciální nasvícení Stezky korunami stromů Lipno barevnými světly. Postupně měnící se světla vytváří magickou atmosféru, kterou jindy na Stezce nezažijete.

Sezónu letních koncertů zahájí 5. července 2016 český multiinstrumentalista, skladatel a zpěvák Zdeněk Bína, který se představí s kombinací blues, jazzu a alternativy. Blues a nu-folk pak například zahraje duo Fojta & Reindl, kteří představí autorské i převzaté skladby. Uskupení Turkey Buzzards pro změnu potěší návštěvníky rytmickými songy a hudbou ve stylu rockabilly. Koncertní pódium a současně hlediště bude tvořit 40 metrová vyhlídková věž Stezky korunami stromů.

„Každý rok opravdu pečlivě vybíráme jednotlivé kapely, a to tak, aby měli návštěvníci z čeho vybírat a každý si v seznamu našel svůj oblíbený žánr,“ říká Filip Pekárek ředitel Stezky korunami stromů Lipno a dodává: „kombinace večerní procházky speciálně nasvícenou Stezkou, západ slunce a k tomu příjemná hudba – to úplně vybízí k romantickému večeru.“ 

Prodlouženou provozní dobu bude mít kromě Stezky také lanová dráha. Dostat se ke Stezce lze ale i značenou turistickou trasou nebo tzv. stezkabusem. Koncerty jsou pro návštěvníky již zahrnuty v ceně vstupného a pořádat se budou vždy od 20 do 22 hodin. 

Program letních koncertů je také k dispozici na internetových stránkách Stezky korunami stromů Lipno – www.stezkakorunamistromu.cz.

5.7. Zdeněk Bína - blues, jazz, alternativa
12.7. Klarinetový soubor Prachatice - baroko, jazz a swing 
19.7. Trio Naladěno - barokní hudba, jazz
26.7. Fojta & Reindl - blues, nu-folk
2.8. Naked Proffesors - irish music
9.8. Jakub Vančura - blues rock, alternativa
16.8. Evegreen Quartet - klasická hudba
23.8. Turkey Buzzards -  rhythm&blues a rockabilly
30.8. Trio Budvicence - klasic

Kontakty pro média:

Marcela HALADEJOVÁ
M: +420 601 505 155
E: marketing@stezkakorunamistromu.cz

Jakub KOUTEK
M: +420 774 547 902
E: koutek.jakub@gmail.com