Stezka korunami stromů Lipno

O nás

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna. Uceluje tak nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit.

Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

Stezka je zakončena 40 metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také bezbariérovým přístupem, typem a metodou výstavby.

Ke Stezce se dopravíte lanovkou, Stezkabusem, po turistické trase či cyklotrase, cestu dolů si můžete zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte.

Technická Data

Celková délka stezky 675 metrů
Délka stezky 372 metrů
Délka stezky ve věži 303 metrů
Výška rozhledny 40 metrů
Výška Stezky 24 metrů
Počet pylónů celkem 75
Stoupání lávky 2-6% vč. věže
Vstup do věže ve 24 metrech
Průměr věžě 24 metrů
Šířka chodníku 2,5 metru
Stezka leží ve výšce 901 metrů n.m.
Věž je tvořena z 9 pylónů

Prohlédněte si Stezku virtuálně

Ale na živo je to vždycky lepší...

Panorámata 364 dní v roce

O Vánocích jsme doma

Virtuální prohlídka
je fajn

ale ve skutečnosti to tu máme daleko hezčí

Virtuální prohlídka

Koukněte, jak to u nás vypadá

právě teď a v tuhle hodinu

Online webkamera

Zábava na Stezce

Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků. To vše dělá ze Stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin i seniorů. Díky své bezbariérové konstrukci je Stezka vhodná pro všechny návštěvníky. Stezka korunami stromů Lipno nabízí dosud neobjevenou dimenzi volnočasové aktivity.

  • Adrenalinová a vzdělávací zákoutí

    Prožijte neobvyklé zážitky na 11 adrenalinových zastávkách, které jsou podél Stezky vytvořeny. Poškádlete svoji rovnováhu ve výšce 24 metrů, hravou formou rozšiřte své znalosti o lese a přírodě kolem nás.

    Fotogalerie zákoutí
  • Tobogán

    Vrcholným zážitkem je jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Ten lipenský měří úctyhodných 52 metrů a vine se středem vyhlídkové věže.

    Fotogalerie tobogánu