Stezka korunami stromů Lipno / Prožijte společně Velikonoce na Lipně 

sksl

Většinou jste po sjezdu tobogánem celí mokří. To se Vám však nestane po sjezdu 52 metrů dlouhého tobogánu z naší Stezky korunami stromů. Ta na svých vrcholcích poskytne neopakovatelné výhledy do okolí, a zpátky na zem vás vrátí pět rychlých zatáček naší uzavřené skluzavky. Stezka korunami stromů Lipno je vašim celoročním parťákem na výlety s rodinou. Je bezbariérová, a proto ji můžete navštívit ať už se starší babičkou nebo naopak s několikatýdenním miminkem. Po celý rok se nejen na Stezce samotné, ale i kolem ní, konají zajímavé pro celou rodinu. Jednou z nich bude i na Bílou sobotu program s názvem Velikonoce na Stezce korunami stromů. Popřeme trochu název soboty, a naopak si ji společně uděláme pěkně barvenou.

Věděli jste o lipenské Stezce?


Stezka korunami stromů, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice. Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť pro dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky a také edukační ptačí stezkou. 

Co ještě můžete na Lipně zažít?


Krásná a čistá příroda u jihočeského moře vybízí k pohodě a relaxaci ať už aktivní či pasivní. Zimně jarní počasí nabízí hned několik variant, jak u nás můžete trávit svůj volný čas. Dopoledne na lyžích a odpoledne na kole či koloběžce? Proč ne. Upravené sjezdovky pro začínající i pokročilé lyžaře a kilometry cyklotras nejen kolem jezera. To vše nabízí Skiareál Lipno a jeho okolí.